reklama

Mateřská dovolená jako impulz pro změnu: Cena Sophia čeká možná na vás

Cena Sophia je projekt, jehož cílem je ocenit a zviditelnit ženy na mateřské dovolené, kterým se - díky dětem a péči o ně - zrodil v hlavě nápad. Ten i realizovaly, a vytvořily tak něco nového a výjimečného.

Foto: iStock

Slovo seberealizace má ještě jedno hezké a méně známé synonymum. Je jím "sebeaktualizace"; výraz, ve kterém je možná řečeno ještě i něco navíc.

Vezmete-li si na pomoc chytrý internetový slovník, dočtete se, že seberealizace (sebeaktualizace) je chápána jako rozvoj a zároveň plné využívání schopností a vloh jedince. A ty jsou mnohdy vskutku netušené!

  Štěstí je v podstatě ukazatelem míry seberealizace. Carl Friedrich von Weizsäcker

To, co nás žene dopředu, je touha. Přání ukázat vlastní originalitu, plně rozvinout svůj talent a potenciál. Jistě každého už někdy v životě napadlo, že by rád zkusil něco nového. Nového ve smyslu práce či poslání, činnosti, která by ho "naplnila" v širším slova smyslu. 

Dobrých nápadů je hodně, skvělých už o něco méně a těch skvělých s nálepkou "(sebe)realizováno" poskrovnu. Ačkoli - to je otázka. Třeba o nich jenom nevíme.

I z toho důvodu jsme vytvořili soutěž Cena Sophia. Jejím cílem je podpořit ženy - maminky, které se až díky mateřské dovolené "našly". Našly se díky svým dětem, ale v obecnějším slova smyslu. Vymyslely projekt, naplánovaly podnikání, zrealizovaly sen. 

A je docela jedno, zda jde o podnikání v obecně chápaném slova smyslu, anebo nadaci, klub, knihu či cokoli jiného, co přináší radost i prospěch autorce nápadu a jejímu okolí. 

Jak už bylo uvedeno na začátku. Seberealizace neboli sebeaktualizace je základní potřeba, kterou je dobré následovat. Není to jednoduché, o to větší však máte na konci radost. 

Tím spíš, že zmiňovaný "konec" je ve své podstatě teprve začátek. Začátek cesty seberealizace, kterou aktivovala mateřská dovolená, resp. děti.

Znáte někoho takového ve svém okolí? Pak nám dejte vědět a přihlašte jej do soutěže.

Kontra: Neumíme sdílet veřejný prostor. Řidiči často netuší, jak nebezpečná je to hra | Video: Michael Rozsypal, Daniela Drtinová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama