reklama

Cena Sophia 2019

Máte ve svém okolí ženu, pro kterou byla mateřská dovolená impulzem k rozběhnutí vlastního projektu? Nominujte ji na Cenu Sophia. Nazáleží na tom, zda se jedná o podnikání, dobročinný projekt nebo malý start up. Důležité je, že vznikl #dikydetem.

Každý rok hledáme ženy, pro které byla mateřská dovolená impulzem k rozběhnutí vlastního projektu. Nezáleží na tom, zda se jedná o podnikání, dobročinný projekt nebo malý start-up.
Důležité je, že vznikl #dikydetem.

Oceňujeme ženy, které smysluplně využily životních změn, jež nastaly s příchodem jejich dětí.

O projektu

Cena Sophia oceňuje ženy, které rodičovskou dovolenou využily k rozběhnutí projektů s pozitivním dopadem na jejich okolí.

Nominace budou opět spuštěny symbolicky 13. května na Den matek. Nejsou omezeny věkem, životním obdobím ani zaměřením konkrétního nápadu. Hodnotí se především výjimečnost a společenský přínos.

„Je pro nás ctí upozorňovat na aktivní ženy, které mají chuť a ambici dál vstupovat do veřejného prostoru a podílet se na jeho vytváření. Pokud jejich příklad inspiruje další, budeme velmi rádi,“ říká Josef Pazderka, šéfredaktor Aktuálně.cz, jehož součástí web Žena.cz je.

nahoru

Oceněné ženy

Radka VernerováDům pro Julii

Za Radčiným projektem Dům pro Julii nestojí nic jiného než čistý záměr pomoci potřebným.

Na základě osobních zkušeností se rozhodla přispět ke zvýšení úrovně paliativní péče v České republice a snaží se vybudovat a zprovoznit vůbec první dětský hospic u nás, Dům pro Julii.

Iveta SochorováSářin hlas

Cesta k založení blogu Sářin hlas měla pro Ivetu ten nejosobnější důvod, jaký jen žena maminka může mít.

Motivovala ji k němu novorozená dcerka Sára a společná situace, ve které se rodina – zcela nepřipravena – ocitla. Osobní a bezesporu nadmíru užitečný blog o životě s dítětem s Downovým syndromem je tím, co Ivetu Sochorovou posunulo až do finále naší soutěže.

Lucie Vybíral PastrňákováMateřství a seberealizace

Cenu Sophia Lucie vyhrála především díky své knize Mateřství a seberealizace.

Stejně jako její autorka je i kniha velmi inspirativní. Je o hledání a nalézání krásných a někdy překvapujících souvislostí každodenního života. Jde o mozaiku zpovědí českých maminek a podnikavých žen. Kromě psaní knihy se Lucie věnuje mnoha dalším činnostem a většina z nich se „narodila“ právě na mateřské dovolené.

nahoru

Jak se přihlásit

Do soutěže je možné přihlásit ženy, které začaly podnikat nebo založily zajímavý projekt v době, kdy na mateřské dovolené pečovaly o dítě.

• Soutěž není časově omezena, může se tedy přihlásit i žena, která již mateřskou ukončila.
• Stejně tak není projekt omezen žádným odvětvím či byznysovým rozměrem.
• Hodnotí se výjimečnost nápadu i jeho společenský přínos.

nominujte zde

Nominace startují 13. května a jsou otevřeny do 31. srpna 2019.
Sledujte web Žena.cz a brzy se dozvíte více.

nahoru
reklama