reklama

Vyhlašujeme další ročník soutěže Ceny Sophia. Rozjeli jste podnikání na mateřské?

Pustila jste se na mateřské do podnikání? Nebo máte takovou ženu ve svém okolí? Pak čtěte dál a zapojte se do projektu Ceny Sophia. Vydavatelství Economia vyhlašuje již třetí ročník této úspěšné ankety.

Foto: iStock

Projekt Ceny Sophia oceňuje ženy, které se nebály nové výzvy a na mateřské se pustily do vlastního podnikání. Nemusí jít zrovna o byznys s milionovým obratem. Stačí, když jde o projekt, který je prospěšný okolí a přináší ženě radost. 

Mateřská dovolená znamená zpravidla pro ženy přerušení kariéry. Pro své děti se mnohdy musí vzdát práce, která je naplňovala. A návrat zpět pak nebývá jednoduchý. Některé ženy ale dokázaly využít období mateřské jako příležitost začít podnikat. Někdy dokonce v oborech, které nemají s jejich původní profesí vůbec nic společného. Pustily se do projektů, jež jim přinášejí radost, peníze a jsou přínosné jejich okolí. Přesně pro takové ženy je zde soutěž Ceny Sophia, kterou vyhlašuje vydavatelství Economia a magazín Žena.cz. Její třetí ročník právě startuje.

Zkuste štěstí

Smyslem soutěže Ceny Sophia je inspirovat ženy na mateřské dovolené. Některé mají dost možná v hlavně nějaký nápad či dokonce plán, do čeho se pustit, ale chybí jim odvaha, pomoc nebo peníze. Spousta problémů se však dá řešit ve chvíli, kdy se člověk rozhodne a pustí se do toho. Přesně takhle začínaly vítězky loňského ročníku. Tehdy byly oceněny:  Iveta Sochorová za projekt Sářin hlasRadka Vernerová za projekt Dům pro Julii a Lucie Vybíral Pastrňáková za projekt Mateřství a seberealizace

Jak se letos přihlásit

Do soutěže se mohou přihlásit ženy, které založily podnikání nebo zajímavý projekt v době, kdy pečovaly o dítě na mateřské respektive rodičovské dovolené. Soutěž není časově omezena, může se tedy přihlásit i žena, která již mateřskou (rodičovskou) ukončila. Stejně tak není projekt omezen žádným odvětvím či byznysovým rozměrem. Hodnotí se výjimečnost nápadu i společenský přínos. Nominace poběží do 31.srpna 2019. Porota a čtenářky webu Žena.cz potom vyberou tři ženy - autorky nejzajímavějších projektů, které budou oceněny. Sledujte web Žena.cz a brzy se dozvíte více.  

Objevila jsem, co mám v medicíně dělat. Zdraví někdy není v nabídce, říká paliatrička | Video: Daniela Písařovicová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama