reklama
 

Žena.cz vyhlašuje další ročník soutěže Ceny Sophia. Ocení ženy, které rozjely podnikání na mateřské

Pustila jste se na mateřské do podnikání? Nebo máte takovou ženu ve svém okolí? Pak čtěte dál a zapojte se do projektu Ceny Sophia.

Foto: iStock

Projekt Ceny Sophia oceňuje ženy, které se nebály nové výzvy a na mateřské se pustily do vlastního podnikání. Nemusí jít zrovna o byznys s milionovým obratem. Stačí, když jde o projekt, který je prospěšný okolí a přináší ženě radost. 

Mateřská dovolená znamená zpravidla pro ženy přerušení kariéry. Pro své děti se mnohdy musí vzdát práce, která je naplňovala. A návrat zpět pak nebývá jednoduchý. Některé ženy ale dokázaly využít období mateřské jako příležitost začít podnikat. Někdy dokonce v oborech, které nemají s jejich původní profesí vůbec nic společného. Pustily se do projektů, jež jim přinášejí radost, peníze a jsou přínosné jejich okolí. Přesně pro takové ženy je zde soutěž Ceny Sophia, kterou vyhlašuje vydavatelství Economia a magazín Žena.cz. Její další ročník právě startuje.

Zkuste štěstí

Smyslem soutěže Ceny Sophia je inspirovat ženy na mateřské dovolené. Některé mají dost možná v hlavně nějaký nápad či dokonce plán, do čeho se pustit, ale chybí jim odvaha, pomoc nebo peníze. Spousta problémů se však dá řešit ve chvíli, kdy se člověk rozhodne a pustí se do toho. Přesně takhle začínaly vítězky loňského ročníku. Tehdy byly oceněny: Magdaléna Boušková za projekt Web od sousedky - Petra Šetele za aktivity spojené s kontaktním rodičovstvím a charitativní činností - Klára Vítková Rulíková za projekt Klub dvojčat. Připomeňme si jejich příběhy.

Magdaléna Boušková - web od sousedky

Každá žena ví, že mateřská dovolená není žádné leháro. Jsou dny, kdy si kvůli nepřetržité péči o dítě nemáte šanci ani na chvíli sednout, a tak si zvyknete, že jste v neustálém fyzickém i psychickém zápřahu. Některé ženy, které dříve pracovaly v kanceláři, se nemohou dočkat, až se z ní zase osm hodin denně nehnou a po letech na mateřské dovolené si toho sezení zase trochu užijí. To ale nebyl případ Magdalény Bouškové, která si návrat do kanceláře nedovedla představit. Potřebovala kreativnější práci, kterou by mohla dělat z domova a přitom stíhat i péči o děti. Začala se věnovat tvorbě webových stránek a dnes má firmu Web od sousedky.

Petra Šetele - nadační fond Štěpánka

Akční maminka Petra Šetele v těhotenství začala psát blog, kde po porodu propagovala tzv. kontaktní rodičovství. Chtěla s ním seznámit i ostatní ženy, a tak si otevřela kurz tancování pro maminky s dětmi v šátku. Zájem o kurzy byl tak veliký, že Petra začala pořádat další akce. Mimo jiné jednou vyrobila maňásky, které nabídla k prodeji po kurzu tancování. Lidem se tak líbily, že byly ihned vyprodané a Petra všechny utržené peníze věnovala Klokánku. A aby těch aktivit neměla málo, nyní zakládá nadační fond jménem Štěpánka.

Klára Vítková Rulíková - Klub dvojčat

Když se Kláře v roce 1993 narodila dvojčata, nebyly nikde dostupné informace a užitečné rady jak pečovat o dvě miminka najednou. V té době nebyl ani internet, a tak jí kamarádky posílaly ze zahraničí časopisy, ze kterých mohla čerpat. Na popud nedostatkem informací a rad o životě s dvojčaty se Klára rozhodla založit Klub dvojčat a vícerčat v ČR. V roce 1999 se jí život opět obrátil na ruby a narodil se jí syn s těžkou vrozenou vadou. Trávila s ním spoustu času v nemocnicích. Pro zkrácení dlouhých chvil začala psát články a v roce 2002 vydala svou první knihu o dvojčatech.

Jak se letos přihlásit

Do soutěže se mohou přihlásit ženy, které založily podnikání nebo zajímavý projekt v době, kdy pečovaly o dítě na mateřské respektive rodičovské dovolené. Soutěž není časově omezena, může se tedy přihlásit i žena, která již mateřskou (rodičovskou) ukončila. Stejně tak není projekt omezen žádným odvětvím či byznysovým rozměrem. Hodnotí se výjimečnost nápadu i společenský přínos. Napište v krátkosti svůj příběh na mail cena.sophia@economia.cz. Nominace poběží do 31.srpna 2018. Porota a čtenářky webu Žena.cz potom vyberou tři ženy - autorky nejzajímavějších projektů, které budou oceněny. Sledujte web Žena.cz a brzy se dozvíte více.     

Kate recyklovala jedny ze svých nejkrásnějších šatů. Zářila v nich na gala v Londýně | Video: AP/Reuters

Mohlo by vás zajímat

reklama

Komerční tip

reklama