reklama

Keltský stromový kalendář: Datum narození o vás prozradí víc, než si myslíte

Stromy, respektive rostliny, hrají v našich životech nemalou roli. Přestože jejich význam často podceňujeme, ovlivňují nás možná víc, než jsme si ochotni přiznat. Věděli jste například, že každému člověku je kromě slunečního znamení přiřazen také konkrétní strom či keř?

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Vedle klasického a čínského znamení zvěrokruhu existuje i stromový kalendář. V něm má každý jedinec přiřazen konkrétní strom či keř, pro který jsou typické určité charakterové vlastnosti. 

Moudrost druidů, vysokých keltských kněží, byla nezměrná. Druidové studovali dvacet dlouhých let, aby dosáhli svého postavení a nasbírali potřebné znalosti. Během této doby se učili tradicím a dějinám keltského národa a byli připravováni na svou budoucí roli. 

Kromě toho, že skvěle ovládali magii, astrologii a astronomii, znali i tajemnou moc rostlin a zvířat. V jejich dobách vznikl mimo jiné stromový kalendář, známý také jako beth-luis-nion kalendář o třinácti lunárních měsících a jednom nepojmenovaném dni. 

Zmiňovaný kalendář stromové magie spadal do keltského náboženského systému a byl předáván z generace na generaci.

Jaký strom vystihuje podle druidské moudrosti váš charakter? Prolistujte naši grafiku, ať víte, jaký strom či keř patří právě vám. 

reklama
reklama
reklama