reklama

Horoskopy

Moderní horoskopy často říkají, jaký asi bude náš den, milostný život, co nás čeká. Nebo radí, jaká znamení by se měla dát dohromady. Jestli horoskopu věřit, nebo ne, to se musí rozhodnout každý sám. Nezapomeňte však, že žádný horoskop vám neřekne, v kolik hodinu přesně potkáte toho pravého a podobně - to jsou nesmyslné předpovědi. Horoskop vám spíše řekne, že se blíží období, kdy potkáte někoho nového, kdo vám bude sympatický. Základní horoskop je vázaný na datum, rok a znamení zvěrokruhu, ve kterém se člověk narodil. Každé znamení má potom své dobré, ale i špatné vlastnosti, silné a slabé stránky.

Znamení a živly

Znamení zvěrokruhu se dělí na mužská a ženská. A každému z živlů patří tři znamení. Voda, která symbolizuje ženskost a city, patří k Rybám, Štírům a Rakům. Mužský oheň vyjadřuje vůdčí schopnosti, je to stvořitel, udržovatel, ale i ničitel. Mezi ohnivá znamení se řadí Beran, Lev a Střelec. Blíženci, Váhy a Vodnáři patří mezi vzdušná znamení, která mají volné myšlení. A země? To je symbol spolehlivosti, nových začátků a zrození. Pod její křídla patří Býk, Panna a Kozoroh. Ke každému znamení se také přiřazuje např. planeta ze Sluneční soustavy, barva, kámen, květiny nebo i šťastná čísla.

Stručné charakteristiky dvanácti znamení

Berany ovlivňuje Mars, jsou většinou tvrdohlaví a snaží se srovnat vše do dokonalosti. Spolehlivý a rozhodný s dlouhou výdrží pro jakoukoli činnost je Býk, kterého střeží Venuše. Přizpůsobiví jsou blíženci, kteří mají povrchní znalost všeho. Rak, ke kterému je přiřazen Měsíc, je většinou citlivý, váhavý, uzavřený a pro rodinu by se roztrhal. Lev, který si myslí, že je králem světa - a považuje se vždy za vůdce, je vytrvalý, cílevědomý, ale někdy až příliš dětinský. Panny mají velký smysl pro pořádek a dokonalost. Venušiny Váhy se snaží o rovnováhu, radši se samy nechají ranit, než aby ublížily někomu jinému, mají svůj řád a nesnášejí hádky. Štíři jsou svůdci a pokušitelé. A co Střelec, který míří svým šípem ke hvězdám? Je vytrvalý, ambiciózní, sebevědomý a přátelský, vždy hledá ideál a bojuje za něj. Kozoroh, kterému patří Saturn je vnitřně silný, ale často zdrženlivý a chaotický. Vodnáři dokáží být až naivní a bezhlaví, ale stejně jsou dokonalými přáteli. A Ryby? Ryby, nad kterými bdí Jupiter a Neptun, jsou vždy veselé, citlivé a upřímné, když ale ztratí kontrolu nad svými emocemi, je lepší vyklidit prostor.
Horoskop byla původně astrologická tabulka, která zachycovala postavení nebeských těles v určitém okamžiku a na konkrétním místě na Zemi. Babylonští kněží byly první, kteří rozdělili sluneční dráhu pro 12 souhvězdí. A velmi se zajímali o budoucnost a snažili se ji předpovídat. Nejstarší dochovaný horoskop je z roku 410 př. n. l. Kolem roku 200 př. n. l. byl vyvinut horoskop podobný tomu, jak jej známe dnes.

Podle živlů

Voda: Rak (22.6.-22.7.), Štír (24.10.-22.11.), Ryby (21.2.- 20.3)
Oheň: Beran (21.3-20.4.), Lev (23.7.-22.8), Střelec (23.11.-21.12)
Vzduch: Blíženec (22.5.-21.6.), Váhy (23.9.-23.10.), Vodnář (21.1.-20.2)
Země: Býk (21.4.-21.5.), Panna (23.8.-22.9.), Kozoroh (22.12.-20.1.)

Podle planet

Beran - Mars
Býk - Venuše
Blíženci - Merkur
Rak - Měsíc
Lev - Slunce
Panna - Merkur
Váhy - Venuše
Štír - Mars a Pluto
Střelec - Jupiter
Kozoroh - Saturn
Vodnář - Saturn a Uran
Ryby - Jupiter a Neptun

Aktuální horoskop

Aktuální horoskop naleznete zde:

http://astrocafe.centrum.cz/

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Související články

reklama
reklama
reklama
reklama