reklama
 
  • Wiki
  • Festival Votvírák

Na letní festivaly se po celý rok těší obrovské množství muzikantů a lidí, kteří hudbou žijou. Hudební festival je velkou událostí. V České republice si můžete vychutnat velké festivaly, jako je Rock for people, Colours of Ostrava, Open Air Festival nebo rockový festival Votvírák.

Na celém světě se v létě pořádá celá řada velkých festivalů, které mají návštěvnost přes 150 tisíc. U nás se množství diváků pohybuje kolem 30 tisíc. Festival Votvírák se každý rok pořádá ve středočeských Milovicích u Božího Daru. Votvírák je multižánrový hudební festival s širokou hudební českou a slovenskou scénou z oblasti rocku, popu a hip hopu. Na festivalu Votvírák 2012 si zahrají kapely Mig 21, Olympic, Mandrage nebo zpěvák Xindl X a Václav Neckář

Votvírák 2012

Ročník Votvírák 2012 se opět koná v Milovicích a to ve dnech 15. až 17. června. Kromě stálic jako je Mig 21 a kapela Mandrage se objeví nová kapela, která vyhraje v soutěži Votvírák Talent. V letošním roce jde o kapelu Checkpoint. Votvírák je z letních festivalů velmi oblíbený.

V pátek se na několika pódiích vystřídají skupiny jako je Mňága a Ždorp, Mig 21 s Jiřím Macháčkem, Mandrage nebo Sto zvířat. Novinkou v roce 2012 je HelpMusic Stage. Letos se na festivalu objeví i Václav Neckář. Rockovou a punkovou sekci si vezmou na starosti skupiny Arakain, Harlej, Škwoři, Doga a Alkehol. Ze Slovenska přijede kapela Desmod.

Na Hip Hop stage radia Spin si můžete poslechnout kapely Livě band, Champion Sound nebo Moju Reč. Na HelpMusic stage vystoupí Bára Zemanová, kapela Volant, Ticho deprese nebo Crossband.

Sobota je určená klasickým zpěvákům se zkušeností. Na scénách se představí Petr Janda se skupinou Olympic, Chinaski nebo Lešek Semelka se svým novým projektem. Mladší generaci potěší Iné Kafe, Rybičky 48 nebo Visací zámek a kapela Segment. Ve festivalovém stanu se vystřídají Xindl X, Petr Bende a mnoho dalších.

Letos se v rámci festivalu poprvé uskuteční paintbalový turnaj. Pro návštěvníky je připravené občerstvení v podobě KFC dobrot, barů a kaváren. Tradičně atmosféru doplní adrenalinové campy a pouťové atrakce.

Související články

reklama
reklama
reklama