reklama

Český pivní festival se řídí mottem: Pivo spojuje!

Český pivní festival Praha patří podle britského deníku The Financial Times k akcím, která stojí za to navštívit!

Foto: Reuters

Český pivní festival Praha se stal podle deníku The Financial Times akcí, kterou je dobré v roce 2012 navštívit. Využijte hezkého počasí a vydejte se s celou rodinou za příjemnou atmosférou, lahodným mokem a nabitým programem.

Léto je synonymem festivalů a pokud se nudíte a chcete vyrazit na výlet, je pivní festival ideální volbou. Čekat na vás bude největší pivní stan v České republice. Kde byste měli poznat nové přátele, než u pití českého piva. Navštivte Prahu a ochutnejte nejlepší piva!

Co na vás čeká?

Akce se koná ve dnech 17. května až 2. června 2012. Český pivní festival otevře své brány každý den od 12 do 24 hodin. Pokud se rozhodnete ochutnat zlatavý mok, vydejte se na Výstaviště v Praze Holešovicích. Vstupné je zdarma. Před vchodem si můžete nakoupit tolary, za které budete dostávat jednotlivé dobroty. Cena jednoho tolaru je 45 korun. Ochutnat tak můžete více než 100 značek českých i zahraničních piv.

Akce srovnatelná s Oktoberfestem

Podle britského deníku The Financial Times se akce Český pivní festival řadí vedle velkých filmových festivalů v Cannes, Wimbledonu nebo dokonce k Oktoberfestu. Pivní festival má čestné místo ve 40 světových akcích, které stojí v roce 2012 za návštěvu. Stan o velikosti fotbalového hřiště pojme až 10 tisíc návštěvníků a milovníků piva. Tradiční tuplák piva je v ceně dvou tolarů.

Na pivním festivalu rozhodně nuda nebude

Novinkou pátého ročníku jsou dva tematické dny, které jsou věnovány menšinám žijícím v České republice. 21. května pak půjde o Pink Monday oslovující gay komunitu a 28. května bude následovat Dragon day, určený Vietnamcům žijícím v České republice. Celá akce proběhne pod heslem České pivo spojuje.

Program Českého pivního festivalu

21. května  2012 Pink Monday

25. května - 27. května 2012 - Celosvětový sjezd krajanů: setkání Čechů žijících v zahraničí

28. května 2012 - Dragon day

Český pivní festival v zahraničí

14. června - 24. června 2012 - Moskva

6. července - 16. července 2012 - Dortmund

10. července - 15. července 2012 - Stockholm

3. srpna - 12. srpna 2012 - Neuss

17. srpna - 26. srpna 2012 - Nürnberg

7. září - 16. září 2012 - Frankfurt am Main

21. září - 30. září 2012 - Hamburg

Zahrada Na Valech na Pražském hradě: Návštěvníci tu najdou pyramidu i etruské motivy | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama