reklama

Letní festivaly znají hvězdy! A mají ještě levné lístky

Letní festivaly se už blíží. Colours of Ostrava, Sázavafest a Open Air Festival znají své hvězdy!

Foto: Tomáš Netočný

Každé léto patří tradičně festivalům. Snad každý z nás jednou zažil atmosféru koncertů pod širým nebem. Colours of Ostrava, Sázavafest a Open Air Festival už znají své největší hvězdy.

Festival je kulturní zážitek, který si nenechá ujít žádný hudební fanoušek. Kapely, zpěváci místní i zahraniční obsazují jednotlivé stage, aby uchvátili svými výkony návštěvníky festivalu. Letní hudební scény budou letos zářit opravdovými hvězdami.

Ostravský festival září barvami

Letošní 11. ročník festivalu Colours of Ostrava se netradičně uskutešní v Dolní oblasti Vítkovic.  Po letech akce opouští Slezskoostravský hrad. Nejznámější ostravské kulisy budou hostit smyčcový Kronos Quartet s finským akordeonistou Kimmem Pohjonenem. Od 12. do 15 června se na pódiu vystřídají hvězdy jako Alanis Morissette, Björk, Animal Collective a hudební mág Bobby McFerrin, desetinásobný držitel Grammy. Mezi netradičními hosty můžete slyšet i smutného šansoniéra Antonyho, zpěváka Rufuse Wainwrighta nebo kapelu The Flaming Lips. Nenechte si ujít českou premiéru nové Edith Piaf, písničkářka ZAZ. Čtyřdenní vstupenka přijde na 1 890 korun.

Festival u Prahy

Sázavafest proběhne letos již po dvanácté v Benešově u Prahy. Hlavními hvězdami jsou britští synthipopoví Hurts, kytaroví The Subways, francouzští Nouvelle Vague, němečtí Alphaville nebo Jazzanova a Kosheen. Z českých hvězd pak můžeme očekávat Janu Kirschner, Nightwork, Chinaski, Wohnout, J.A.R a Monkey Business s Matějem Ruppertem. Festival potvrzuje i headlinery dvanáctého ročníku. Programu budou vévodit rockeři Kaiser Chiefs a tranceový dýdžej Paul Oakenfold. Třídenní lupen stojí v současné době 1 190 korun. Akce se koná od 2. do 5. srpna.

Open Air Festival bude ve velkém

Open Air Festival proběhne ve dnech od 9. do 11. srpna na letišti Panenský Týnec. K vidění bude skotská písničkářka Amy McDonaldová a britský hudebník Fat Boy Slim. Letošní festival slibuje kombinaci divadla, muziky a adrenalinových sportů. Největší oznámenou zahraniční hvězdou je zatím projekt Gorillaz Sound System. Stejně tak na návštěvníky čeká taneční duo The Bloody Beetroots. Z tuzemských interpretů pak vystoupí Nightwork, Monkey Business. Xindl X a Tomáš Klus. Normální vstupenka stojí 880 korun a VIP vstupenka přijde majitele na 1760 korun.

 

Melanie slaví 50 let. Tady jsou její největší maléry v úřadu první dámy USA | Video: Reuters, Associated Press
reklama
reklama
reklama