reklama

Dělají svět krásnější a veselejší. Dekorace do bytu dokáží vykouzlit teplo domova, dekorace na party nebo slavnostní doplňky zase vytvoří atmosféru události.

Dekorace do bytu

Mezi nejkrásnější doplňky do bytu beze sporu patří živé květiny, ať už v květináči nebo řezané ve váze. Květiny přinášejí do domova život a přirozenou vůni. Mnohé vázy na trhu navíc ve spojení s květinami tvoří téměř umělecké dílo. Skleněné vázy vyplněné kamínky, mušlemi nebo barevným pískem tvořícím podloží pro sušené květy mohou tvořit dekoraci samy o sobě.
Další doplňky, které se stále proměňují, jsou svíčky. Vedle intimního a relaxačního světla nabízejí provoněný byt.
Interiér působí prázdně bez obrazů či jiných dekorací na stěně, ať už se jedná o tapety, samolepky na zeď či hodiny. Oblíbené jsou i retro cedule či dekorativní malířské šablony. Často jsou v poslední době vidět závěsné doplňky z přírodních materiálů jako dřevo nebo kůra stromů. Nejen funkčně, ale i dekorativně může sloužit zrcadlo. Zesvětlí místnost a opticky zvětší prostor.
Funkční je i dekorativní osvětlení jako lávové lampy, LED obrazy, plazmové koule, mlhové fontány nebo projektory. Hitem poslední doby se stal i svítící nábytek.
Jako dekorace slouží i retro elektronika, designové poličky, koberce, podložky, prostírání, ubrusy, závěsy, polštáře a mnoho dalších doplňků pro útulný domov.

Slavnostní dekorace

Příležitostí slavit je mnoho a žádná opravdová oslava by se neměla obejít bez dekorací. K narozeninové party patří balónky, masky, frkačky, vystřelovací konfety nebo drobné doplňky jako paraplíčka do míchaných drinků, stejně jako narozeninové svíčky na dort a ozdobná párátka.
O výzdobu plnou dekorací si přímo říkají vánoční či velikonoční svátky. Ozdobený stromeček, vánoční osvětlení a vůni jehličí střídají o Velikonocích kraslice, květináče se zasazenou trávou, zajíčci a beránci.
Kategorií sama pro sebe jsou svatební dekorace. Každý stůl nazdobený jako sváteční tabule, dekorativní jmenovky, ubrousky, broušené sklo nebo lampióny (především pouštění lampiónů štěstí) jsou jen zlomkem doplňků, které mohou udělat svatební den tím nejkrásnějším dnem v životě.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Související články

reklama
reklama
reklama