reklama

Královská rodina se rozroste. Vnučka Alžběty II. princezna Beatrice čeká první dítě

Dvaatřicetiletá vnučka britské královny princezna Beatrice a její muž Edoardo Mapelli Mozzi čekají své první dítě, oznámil ve středu Buckinghamský palác. Potomek by se měl narodit na podzim a obě rodiny jsou zprávou velmi potěšeny, sdělil vládnoucí rod.

Princezna Beatrice a její choť Edoardo Mozzi čekají první dítě. Mělo by se narodit na podzim.
Princezna Beatrice a její choť Edoardo Mozzi čekají první dítě. Mělo by se narodit na podzim. | Foto: Reuters

Princezna Beatrice se provdala za italského developera Edoarda Mozziho loni v červenci. Kvůli koronavirové pandemii měl pár pouze skromný obřad. Svatba proběhla téměř v utajení a údajně na ní bylo jen okolo dvaceti hostů. Původně chtěli snoubenci méně okázalý ceremoniál, než měli princové William a Harry. Beatrice a její manžel Mozzi na svatbu dokonce odmítli například slavnostní jízdu kočáry.

Beatrice je v současnosti devátá v pořadí na britský královský trůn, po narození druhého potomka prince Harryho a Meghan se posune na desáté místo. 

Někteří pozorovatelé dění v královské rodině se domnívají, že datum, kdy princezna oznámila, že je těhotná, není náhodné. Upozorňují na to, že ve stejný den se slaví i tři roky, co si vévodkyně ze Sussexu vzala prince Harryho, má tak jít o jistou odvetu. Meghan totiž oznámila, že čeká svého prvního potomka Archieho právě v den, kdy se konala svatba mladší sestry princezny Beatrice Evženie. Obě události se tak musely podělit o pozornost médií. 

Beatrice je starší z dcer prince Andrewa, vévody z Yorku, a jeho exmanželky Sarah Fergusonové. Andrewa pronásleduje kauza týkající se sexuálního zneužívání mladistvých dívek a byl nucen stáhnout se z veřejného života. Jeho mladší dceři Evženii se narodil syn August letos v únoru. Spolu se svým chotěm Jackem Brooksbankem zdědili vilu, kterou si budovali princ Harry a Meghan, než královskou rodinu opustili. 

"Utajené" a překrásné místo na Pražském hradě. Je škoda, že o něm spousta lidí neví | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama