reklama

Princezna Evženie ukázala světu miminko. Takhle vypadá devátý pravnuk Alžběty II.

Do britské královské rodiny se 9. února narodil další potomek. Princezna Evženie přivedla v londýnské nemocnici Portland na svět syna. Jedná se o první vnouče prince Andrewa a jeho bývalé ženy Sarah, vévodkyně z Yorku, a již deváté pravnouče královny Alžběty II. a jejího manžela prince Philipa. Další jsou na cestě, letos očekává přírůstek také Zara Tindallová a vévodkyně Meghan.

Princ George, princezna Charlotte a princ Louis jsou nejznámějšími pravnuky královny Alžběty II. Má jich však mnohem víc. Prohlédnout grafiku
Princ George, princezna Charlotte a princ Louis jsou nejznámějšími pravnuky královny Alžběty II. Má jich však mnohem víc. | Foto: Reuters

Vůbec prvním pravnoučetem královny Alžběty II. byla dcera Petera Phillipse, nejstaršího syna princezny Anny a jejího prvního manžela Marka Phillipse. Narodila se v roce 2010 a pojmenovali ji Savannah Anne Kathleen. Dva roky nato k ní přibyla sestra Isla Elizabeth.

Další v pořadí se narodil jeden z přímých následníků britského trůnu princ George, nejstarší syn prince Williama a vévodkyně Kate. K tomu v roce 2015 přibyla sestra Charlotte a před třemi lety bratr Louis. 

Princ Harry a vévodkyně Meghan mají od roku 2019 chlapce Archieho a nedávno oznámili, že očekávají druhého potomka. 

Jejich sestřenice Zara Tindallová, dcera princezny Anny, přivedla na svět v roce 2014 holčičku Miu a v roce 2018 dceru Lenu. Loni její manžel Mike Tindall přiznal, že čekají narození dalšího dítěte.

Podívejte se na všechny pravnuky královny Alžběty II. a prince Philipa.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama