reklama

Drogy začal brát už v jedenácti. Matka mě zneužívala, hledal jsem únik, přiznal Depp

Herec Johnny Depp během soudu s bývalou manželkou Amber Heardovou vypověděl, že s užíváním omamných látek začal už ve svých jedenácti letech. Svěřil se, že se pro něj drogy staly únikem před psychickým i fyzickým zneužíváním ze strany jeho matky.

Herec Johnny Depp u soudu s bývalou manželkou Amber Heardovou.
Herec Johnny Depp u soudu s bývalou manželkou Amber Heardovou. | Foto: ČTK

Herečka a modelka Amber Heardová svého exmanžela v článku pro deník Washington Post obvinila, že se na ní pod vlivem drog a alkoholu dopouštěl domácího násilí. Johnny Depp však během pondělního soudního přelíčení ve městě Fairfax v americké Virginii její nařčení odmítl a prohlásil, že "nikdy v životě žádnou ženu neudeřil".

V soudním procesu, který začal v polovině dubna, se po své bývalé manželce domáhá odškodného za údajnou pomluvu. Heardová svým textem podle něj uškodila jeho dětem a všem blízkým, kteří mu věřili, a proto se rozhodl své jméno očistit. Tvrzení o tom, že nadužívá omamné látky, označil za "hrubě přikrášlené".

"Nejsem žádný maniak, který by potřeboval být neustále v rauši. Přijde mi, že jsem jenom snadný terč, protože jsem své bývalé manželce mnoho let důvěřoval, prozradil jí všechna svá tajemství a ona ty informace teď používá proti mně," citoval hollywoodskou hvězdu server Unilad.

Depp následně u soudu přiznal, že první zkušenosti s drogami zažil už jako jedenáctiletý. Tehdy podle svých slov začal brát léky, které měla jeho matka předepsané na zklidnění nervů. "Potřeboval jsem na chvíli utéct před vším tím chaosem, ve kterém moje rodina žila. Uvědomuju si, že jsem začal v dost mladém věku, a nejsem na to hrdý, ale tehdy mě nenapadal žádný jiný způsob, jak bych si mohl ulevit," hájil se herec.

Dodal, že brzy začal také kouřit marihuanu a nebránil se ani dalším látkám, které mu pomáhaly dosáhnout uvolnění. Zároveň ale zdůraznil, že jejich užívání vždycky držel pod kontrolou a mnoho let drogy vůbec nebral ani nepil alkohol. Návykové látky mu podle jeho slov vždycky sloužily především jako lék a nikdy je neužíval čistě pro zábavu.

"Všechny látky jsem bral, abych se zbavil přízraků, které mě pronásledovaly od mého mládí," uvedl Depp. Upozornil také, že když si v minulosti vytvořil závislost na oxykodonu (narkotickém léku proti bolesti, pozn. red.)který mu jeho lékař předepsal, když utrpěl zranění nohy, vyhledal odbornou pomoc.

Teršová: Sudety jsou pořád tak trochu chudé a zastrčené. Aš je pro mě hezký zapadákov | Video: Michael Rozsypal

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama