reklama

Jaké budou Vánoce 2013? Bílá barva a přírodní materiály

Zajímají vás barvy a styl letošní vánočních dekorací? Podívejte se na fotografie!

Foto: Profimedia

Zajímáte se každý rok, v jakých barvách budou Vánoce a výzdoba? Chcete držet krok se současným designem? Připravili jsme pro vás malé shrnutí, jaké vánoční dekorace, materiály a barvy jsou v kurzu pro Vánoce 2013.

Už na přelomu letošního ledna a února se konal mezinárodní veletrh Christmasworld ve Frankfurtu nad Mohanem. Právě zde se prezentují nové trendy pro následující vánoční sezónu. Tady je přehled pro rok 2013.

Návrat k přírodě

Dle designérů se Vánoce ponesou v duchu návratu k přírodě, přírodním materiálům a hlavně handmade výrobkům. Svátky opustí duch konzumu, na který si řada lidí stěžovala, a vrací se zpátky k přírodě.

Takže i výroba adventního věnce by nemusela být finančně náročná, pokud si nachystáte skořápky z vlašských ořechů, přírodní větvičky, březovou kůru, sušené pomeranče, jablka. Dále se nebojte používat skořici, sušené papričky, badyán a jiné zajímavé a voňavé koření.

Bílá bude hrát hlavní housle

Tradiční vánoční červenou barvu však přeci jen odsouvá do pozadí bílá, která je následovaná pastelovými tóny. Nic nepokazíte, když použijete barvy zemité a to hlavně zelené tóny, jako například mátová, pistáciová, které se do dekorací přenesli z letošních trendů svatebních výzdob.

"Zajímavé a efektní je spojení zelené až tyrkysové s ledově modrou. Ale pozor, tmavě modrá, na kterou jsme byli do této doby zvyklí, ustupuje zcela do pozadí," doplňuje Markéta Keclíková z květinového ateliéru Rosmarino.

Čisté sklo

Hlavním materiálem u dekorací je už po několikátou sezónu čisté sklo, hlavně skleněné baňky, které mohou být i potištěné zevnitř zajímavým designem či dokonce fotografií.

"Dobře uděláte, když si stejně jako dle trendů loni i letos pořídíte třpytky, skleněné anděly ledové krystaly, či umělý sníh. "Zamrzlá" vánoční výzdoba působí velmi sofistikované a příjemně. Pozor, ale aby jste to s třpytkami nepřehnali a výzdoba nesklouzla k příliš stříbrnému kýči," dodává Markéta Keclíková.

Handmade výrobky

Rádi s dětmi vyrábíte vánoční ozdoby či dekorace? Pak se můžete radovat, letos jsou právě handmade výrobky tím, co by vám v interiéru nemělo chybět.

Čtěte také: Vánoční ozdoby: Vyrobte je za 5 minut z papíru!

"Nebojte se pustit do výroby adventního věnce, svícnu či vánoční dekorace. Žádný rok, ani tento letošní, neuděláte chybu, pokud si vytvoříte tradiční staročeský věnec s plody přírody, perníčky a slaměnými ozdobami. Staročeské Vánoce nevyjdou z módy asi nikdy," potvrzuje Markéta Keclíková.

A jakým Vánocům dáváte přednost vy? Řídíte se posledními trendy, držíte si své oblíbené barvy nebo jednoduše preferujete staročeskou výzdobu? Napište nám v diskuzi pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Jak vyřešit malou kuchyň? Podívejte se na 3 realizace!

Nejpodivnější dětská jména. Jablko, Mauglí a Přikrývka

Ženy tvoří třetinu českých alkoholiků. Přiznejme si to!

 

 

 

Může být první českou rabínkou: Bude trvat, než se společnost z antisemitismu vyléčí | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama