reklama
 

Tipy, jak přežít podzim: Melancholie nebude mít šanci

Kratší dny a chladnější počasí nám nejeou po chuti, stejně jako únava a nechuť k povinnostem. Jak se s tím poprat?

Foto: Shutterstock

Když na sobě ale trochu zapracujeme, můžeme se cítit skvěle navzdory těmto změnám. Soustřeďme se na svoje zdraví, psychickou pohodu i krásu a prožijeme období, na které budeme rádi vzpomínat.

Melancholie za uplynulým létem a prázdninami prostě k září patří, a to už dávno nejsme školou povinní. Začátek podzimu je ale zároveň i jakousi novou sezonou, kdy můžeme nejen zkoušet nové módní experimenty v podobě vrstvení oblečení, ale také si stanovit nějaké výzvy. Třeba si konečně jít zaběhat, dopřát si masáž nebo zkusit odpovědět na inzerát práce, co nás už dlouho láká.

Inspirativní čtení

Poohlédněme se po četbě, co nás nakopne k tomu být svým lepším já. Může to být poutavý příběh, jako je třeba ten Arianny Huffington, zakladatelky vlivných amerických novin Huffington Post. Její kniha Skutečný úspěch se staví proti zběsilé honbě za kariérou i dražším autem a poukazuje na to, co nás může udělat skutečně spokojenými.

Sezonní potraviny

Jsou k dostání nejen na farmářských trzích, ale i v obyčejných řetězcích. Stačí vědět, co sháníme. Dýně, jablka, hrušky, ale i sušené ovoce nám udělá dobře.

Klidný spánek

Pokud máte problémy s usínáním nebo se budíte uprostřed noci, vyzkoušejte aplikaci Calm. Obsahuje meditační cvičení, příběhy na dobrou noc a uklidňující tóny. Spánek má velký vliv také na naši náladu, proto dbejme na to, aby byl ničím nerušený.

Bezmasé pondělky

Odlehčení v jídelníčku našemu zažívání jedině prospěje. Nejméně jednou týdně proto vynechme maso a nahraďme ho luštěninami a třeba pečenou zeleninou.

Letní záře

Díky trendy rozjasňovačům se nemusíme vzdávat nádechu opálené pokožky ani ve chvíli, kdy slunečné dny budou už jen čím dál vzdálenější vzpomínkou. Lehce ho aplikujeme na lícní kosti, pod obočí, hřbet nosu i těsně nad horní ret a budeme vypadat stále svěže.

Související

reklama

Komerční tip

reklama