reklama
 

8 rituálů, které vám zlepší den a nezaberou více než 15 minut

I malé změny se počítají. Přivítejte do svého života následující rituály, které vám zlepší náladu a nezaberou moc času.

Foto: iStock

Rituálem může být cokoliv, co děláme vědomě a co se den za dnem opakuje. Věnujte několik minut svého času následujícím činnostem a uvidíte, že se budete cítit hned lépe. I malé změny dokážou udělat velké věci.

1) Dopřejte si rychlou masáž obličeje

Masáž obličeje je pro vaši pleť úžasná záležitost. Pokud chcete, můžete to spojit i s nějakým voňavým peelingem. Rozproudíte krev a budete se cítit hned lépe.

2) Vypijte sklenici vody

Nalijte si velkou sklenici vody a tu zkuste v několika málo minutách vypít. Zatímco se o to budete snažit, nedělejte nic jiného, nekontrolujte si e-maily, nemějte v ruce telefon, zkuste se soustředit jen na tu jednu věc, kterou právě děláte - pití vody. Můžete to brát jako takovou vaši malou meditaci.

3) Vypište se

Psaní je skvělá technika mentální očisty. Kupte si blok nebo deník, který bude určený jen vašim zápiskům a pište, co vás napadne. Možná se potřebujete vypsat z něčeho, co se stalo v práci, abyste to mohla hodit za hlavu. Nebo bude vaše psaní jen několik nesouvislých vět. Občas je to i dobrá technika na to utříbit si myšlenky a vyznat se v tom, co třeba právě cítíte. Udělejte si ze psaní rituál a věnujte se mu každý den.

4) Jděte na procházku

Pohyb na čerstvém vzduchu je vždycky dobře. A to i když se jedná jen o 15 minut. Tak trochu zapomenout na vše kolem, ideálně i s nějakou skvělou muzikou v uších. Ideální rituál třeba o polední pauze.

5) Na 15 minut vypněte

Na 15 minut si dejte pauzu od všech technologických vymožeností. Televize, mobily, tablety, všechno pryč. Zní to jednoduše, ale uvidíte, že po pár minutách už vás začnou "svědět prsty". A pokud chcete ještě těžší level, zkuste takto vypnout na jeden den o víkendu, stojí to za to.

6) Naneste si pleťovou masku

Předtím než se vrhnete do sprchy nebo vany, naneste na obličej pleťovou masku. Nejlepší je tento rituál provádět večer, kdy máte čas a (relativně) klid. Zapalte si svíčku, pusťte si relaxační hudbu a užívejte klid.

7) Před spaním si přečtěte krátkou povídku

Zkuste neusínat za svitu obrazovky, i když je nám jasné, že se to snadněji mluví, než dělá. Před spaním vytáhněte raději knížku a ideálně třeba takovou, která obsahuje sbírku povídek. Konec povídky vás totiž i trochu navnadí už ty víčka zavřít a nepouštět se do ničeho dalšího. Napínavý román si nechte na víkend.

8) Ukliďte si kolem sebe

Samotné uklízení vám asi den nezlepší, ale ten výsledek rozhodně ano. V uklizeném prostoru se můžeme více soustředit a budete obecně více v klidu. Proto umyjte nádobí, vyházejte z pracovního stolu to, co nepotřebujete a užívejte klidu. Lépe to dělat často a pravidelně, než se pak jednou týdně zděsit a několik hodin uklízet.

reklama

Komerční tip

reklama