reklama

12 nejčastějších novoročních předsevzetí: Budu šetřit, mluvit slušně a chodit včas

Konec roku a počátek nového s sebou tradičně přináší i nejrůznější novoroční předsevzetí, ruku v ruce s přesvědčením, že tentokrát to už určitě vyjde... Někdo se chce rozloučit s kouřením, jiný s přebytečnými kily. Ale nejen to. Jaká jsou ta vůbec nejčastější novoroční předsevzetí? A dáváte si je také?

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Každý rok je to stejné. Počátkem nového přichází čerstvá, svěží energie a s ní také odhodlání něco ve svém životě změnit. Dáváme si nejrůznější novoroční předsevzetí a minimálně ještě pár dnů či týdnů poté stále věříme, že tentokrát to už určitě vyjde…

Novoroční předsevzetí jsou jakýmsi tradičním lednovým folklorem, který však většinou celkem rychle odezní. I podle odborníků je šance na dodržení novoročních předsevzetí mizivá a potenciál jejich naplnění zanedbatelný. Proč tomu tak je?

Jednou z hlavních příčin jejich (našeho) neúspěchu je fakt, že reálně nejde ani tak o naše vnitřní rozhodnutí a přesvědčení, ale o jakousi všeobecnou mantru. Dáváme si novoroční předsevzetí, protože se to hodí. Nový rok jako by sám vybízel k aktivitě tohoto typu. Jenomže takové rozhodnutí jen málokdy vychází skutečně zevnitř nás samotných. A to je právě ten důvod, proč se nám - většinou - nepodaří je skutečně naplnit.

A jaká jsou ta vůbec nejčastější novoroční předsevzetí? Najdete v nich i to své?

Více v naší grafice.

reklama
reklama