reklama

Osvědčené tipy, jak se ráno rychle probrat: Jde to i bez kávy

Ráno se jen stěží vypotácíte z postele a bez hrnku kávy nedáte ani ránu? Pak jsou tyto tipy přesně pro vás.

Foto: iStock

Snažíte se omezit přísun kofeinu? Káva vám moc nedělá dobře? Pak si přečtěte způsoby, jak se probrat i bez tohoto mocného nápoje.

1) Protáhněte se

Co udělá pes jako první po probuzení? Protáhne se. A dobře dělá. Vyzkoušejte to taky, místo toho, abyste hned skákali z postele. Nemusíte ani otevírat oči, jenom se protáhněte za rukama, za nohama a pořádně (a nahlas) si zívněte. Krev začne proudit a sami uvidíte, že to dělá divy.

2) Přičichněte si

Pořiďte si esenciální olej s vůní citronu, pomeranče či grepu. Mějte lahvičku na nočním stolku a hned po probuzení si nakapejte pár kapek do dlaní, poté začněte třít dlaně o sebe, vytvoříte tak teplo, a přiložte je před obličej. Nasajte vůni oleje z dlaní a chvilku si jen tento pocit užívejte. Vůně citrusů vás krásně nastartuje.

3) Vstávejte v tu samou dobu

Člověk je tvor rutiny. Je jedno, jestli spíte sedm, nebo deset hodin, jakmile je to mimo váš rozvrh, cítíte se rozlámaně. Známe to. Stanovte si čas, ve který budete vstávat každý den, a zkuste ho za každou cenu dodržet. I tehdy, když se do postele dostanete později než obvykle.

4) Na plné pecky

Když jsem ještě bydlela v bytě s kamarádkami, jedna z nich měla ranní rituál, který mě vytáčel k zbláznění. Každé ráno, hned jakmile vstala z postele, si pustila na plné pecky hudbu. Takové ty hity, které se pouštějí na diskotékách. Většinou si u toho taky střihla pár tanečků. Já jsem sice skřípala zuby, ale zato ona měla úsměv od ucha k uchu. Musím se přiznat, že od té doby už jsem si tento její rituál taky párkrát vyzkoušela na vlastní kůži. A začínám mu přicházet na chuť, po ránu totiž úžasně funguje. Vyzkoušejte to, zaručeně vám to hned zvedne náladu.

5) Vypijte sklenici vody

Hned poté, co vstanete, si napusťte vodu a vypijte sklenici. Ideální bude, když voda bude mírně teplá a s citronem. Tento malý trik nastartuje váš metabolismus a vy se okamžitě budete cítit lépe.

6) Plánujte

Pamatujete si to ráno, když jste byli děti a byl konečně den Vánoc? Jak jste vystřelili raketovou rychlostí z postele? Když se na další den těšíme a máme pořádný důvod vstávat, tak to není žádný problém. Naplánujte si něco příjemného, co uděláte s tím extra časem, když se z postele vykopete dříve. Ať už to je jógová desetiminutovka, teplá relaxační koupel, nebo pár stránek té skvělé knihy, co máte rozečtenou na nočním stolku.

7) Budík? Čím dál, tím lépe

Na vysoké byl pro mě tento trik naprostá záchrana. Byla jsem totiž tak marná, že i když jsem si nastavila čtyři a více budíků, nefungovalo to a já jsem je zaklapla, aniž bych o tom něco po probuzení věděla. Proto jsem se rozhodla přitvrdit a budík jsem si začala dávat na druhý konec místnosti. Hurá, problém vyřešen! Ať vás ale ani nenapadne jít budík zaklapnout a zase si lehnout, posteli se poté, co vstanete, vyhněte obloukem.

8) Studená sprcha

Nikomu se do toho po ránu moc nechce, ale všichni víme, že to pomůže. Tak jsme vám to jen chtěli jemně připomenout. Studená sprcha zlepšuje krevní oběh, posiluje imunitu a zlepšuje lymfatický systém. Až tedy budete v koncích a oči ne a ne se rozlepit, pak víte, co udělat.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama