reklama
 
  • Wiki
  • Zimní dovolená

Dovolená v létě patří k nejoblíbenějším za celý rok. Ale dokonce i na zimní dovolenou do hor se vypravují celé rodiny s dětmi a to hlavně o jarních prázdninách. Lyžování, snowboarding a krásná příroda hor, láká stále více lidí. Zimní sporty se staly velkým hitem. Žena.cz vás bude informovat o zajímavých lyžařských střediscích a poskytne originální tipy na vaší zimní dovolenou snů.

Kam vyrazit na dovolenou v zimě? Kromě lyžařských středisek, jsou v oblibě i termální lázně, které blahodárně působí na náš imunitní systém. Dovolenou v termálních lázních volí převážně starší páry bez dětí. Rodiny s dětmi vyráží lyžovat nejen do ski areálů v České republice, ale také na hory do Rakouska, Itálie, Francie nebo na Slovensko.

Dovolená v Rakousku slibuje obrovská lyžařská střediska, která neprojedete ani za týden. Alpy nabízejí kvalitní vleky a upravené sjezdovky. Ideální podmínky na lyžování najdete v Itálii, kde si užijete nejen krásně upravené tratě, ale po většinu lyžařské sezóny i slunečné dny.

Dovolenou na horách přes cestovní kancelář je nutné řešit s dostatečným předstihem. Pokud nevíte, zda na jarní prázdniny svého dítěte dostanete v práci volno, můžete vyrazit na hory přes slevové portály, které nabízí ubytování na horách v České republice nebo lyžování v Alpách a zahraničí za zvýhodněné ceny.

Pojištění na dovolenou v zimě

Před cestou na hory do zahraničí se nezapomeňte připojistit. Cestovní pojištění ve většině případů nezahrnuje rizikové sporty či zásah záchranné služby. Před cestou se ve své pojišťovně nebo u své banky nechte připojistit a dobře si přečtěte smluvní podmínky, kde bude jasně vypsané, na co se cestovní pojištění vztahuje. Pojištění na dovolenou patří dnes, kdy se zimní sporty zrychlují, k nutnosti.

Související články

reklama
reklama
reklama