reklama

Zvýšená kyselost těla může vést k rakovině: Co pomůže?

Překyselení organizmu uznávají už nejen alternativci, ale stále častěji i oficiální medicína. Pomoci může jednoduchý prostředek - upravená voda a správný dech.

Foto: Profimedia.cz

Překyselení organizmu uznávají už nejen alternativci, ale stále častěji i oficiální medicína. Pomoci proti němu může jednoduchý prostředek - upravená voda a správné dýchání.

Základ zdraví tvoří vyrovnaný poměr mezi kyselými a zásaditými látkami v organismu. Vnitřní prostředí těla by mělo mít charakter mírně zásaditý. Chybné návyky ve stravování vedou k tomu, že podíl zásaditosti v lidských tělech neustále klesá.  K překyselení vede vysoká spotřeba masa, tuků a cukru, a vůbec celkový životní styl, plný stresu a nedostatku pohybu.

Živá voda proti rakovině  

Tyto negativní vlivy dokáže neutralizovat ionizovaná zásaditá voda, někdy též  podle svých účinků přezdívaná živá voda. Využívá starých japonských zkušeností s léčbou pomocí zásadité vody a původně ruského vynálezu úpravy vody pomocí elektrolytické ionizace.

Doporučujeme: Téma: Překyselení organismu

Tato voda o zásaditosti 9 až 10 pH spolehlivě odstraňuje únavu, překyselení organismu a bez problémů léčí většinu civilizačních chorob.  V Japonsku se voda ionizuje už více než 50 let a stejně jako v USA byla úspěšně testována proti zhoubným chorobám. "Voda připravená pomocí ionizátoru je největším vynálezem v procesu léčení od doby, kdy Sir Alexandr Fleming objevil penicilín."  říká Dr. Wiliam Kelly z College of Metabolic Medicine, autor knihy Léčení rakoviny.

Zásadování těla odstraňuje příčiny nemocí

Výsledky působení na lidské zdraví jsou překvapující, proto používání zásadité vody už doporučuje i klasická medicína v USA.  Pití ionizované zásadité vody je dnes v USA "in" a je běžnou součástí zdravého životního stylu.Tato voda se prodává jak lahvovaná, tak jsou na trhu i průtokové ionizátory pro domácí úpravu vody. 

Výhodou léčby zásaditou vodou je, že do těla nedostáváme žádné cizorodé chemikálie,  jen čistou vodu. Takže přináší kromě léčby překyselení i zlepšení pitného režimu a potřebné zavodnění organismu. 

Dalším pozitivem zásadité vody je její nízké, respektive záporné ORP (oxidačně redukční potenciál), pomocí kterého čistí tělo od volných radikálů a dalších škodlivin. Oxidační poškození je přitom obecně považováno za příčinu nádorových onemocnění, nemoci srdce a cév a poruch imunity.

Správné dýchání odstraňuje kyselost

Další inspirací z Japonska pro snížení kyselosti organismu může být jóga. Prakticky každé východní cvičení přikládá velkou důležitost a pozornost dechu. Při povrchním dýchání se pH těla snižuje, tzn. okyseluje, protože oxid uhličitý a další odpadní látky nejsou dostatečně odváděny. Pokud dýcháte hluboce, intenzivně čistíte tělo a zvyšujeme pH do správných hodnot.

Při správném dýchání se tělo zbavuje oxidu uhličitého  a mnoha plynů vzniklých trávením a dalšími procesy v těle. Jedná se například o oxid dusný, metabolický (nebo i požitý) etanol a v neposlední řadě i aceton. Ten vzniká jak trávením, tak především rozkladem alkoholu v těle. Nezapomínejme i na oxid uhličitý, získaný ze sycených nápojů. Jelikož oxid uhličitý  a další jmenované plyny jsou kyselé, jejich vylučováním se mění acidobazická rovnováha v těle. 

Překyselení organismu tedy není jen záležitostí jídla, ale i nápojů a dechu. Řešení je proto třeba vidět v souvislostech - v celkové harmonizaci  způsobu života. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Selský rozum napoví, říká lékařka celostní medicíny

Který olej je nejlepší? A podle čeho vybírat?

Dá se z grilování otrávit? Pozor na kupovanou marinádu

Zahrada Na Valech na Pražském hradě: Návštěvníci tu najdou pyramidu i etruské motivy | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama