reklama

Znáte magickou rostlinu řebříček?

Určitě ano. Její výskyt je velice rozšířený, nacházíme ji na mnoha loukách naší republiky

Foto: Aktuálně.cz

Pokud se přidržíme využití v alternativní medicíně, nalezneme pro tuto bylinu využití hlavně při řešení gynekologických potíží. Tlumí totiž různé bolesti, včetně těch vznikajících při menstruaci, zastavuje krvácení - a to nejenom při příhodách gynekologických.

Lze ji využít rovněž pro odstraňování potíží trávicího traktu, za prvé právě při různých křečovitých stavech, ale dokáže také povzbudit chuť k jídlu. I to je někdy nutné, jakkoliv je jasné, že pro mnohé by byla spíše vhodná bylina s opačným účinkem.

Pro léčebné účely je vhodné využít jak nať tak i květ řebříčku, přičemž ovšem nať má větší míru využití. Podává se v různých formách, nejčastěji ovšem v podobě nálevu, který nebývá vždy vyrobený pouze ze řebříčku, ale obsahuje i jiné byliny. Vhodné jsou také koupele, které se aplikují nejvíce právě při gynekologické léčbě. Existují i jiné formy zpracování řebříčku, mezi něž řadíme například využití v homeopatické léčbě.

A jak je to s magickým působením řebříčku?

V lidovém folklóru se uvádí, že navozuje odvahu a poskytuje ochranu tomu, kdo ho má v jakékoliv podobě u sebe. Rovněž bývá často obsažený v tzv. „nápojích lásky", tedy lektvarech se zadáním přivábit milovanou bytost.

Nestojí za to si řebříčku více všimnout?

Nakazí jeden člověk celou tramvaj? Epidemiolog vysvětluje šíření viru aerosolem | Video: Kristýna Pružinová, Blahoslav Baťa, Martin Krepindl
reklama
reklama
reklama