reklama

Vysoký tlak vadí i v sexu. Jak ho přírodně snížit?

Zúžené cévy nejsou schopny dopravit  dost kyslíku a živin k orgánům. A samozřejmě ani k orgánu -  tedy pohlavnímu.

Foto: Thinkstock

Zúžené cévy nejsou schopny dopravit  dost kyslíku a živin k orgánům. A samozřejmě ani k orgánu -  tedy pohlavnímu.

Ateroskleróza, tedy kornatění neboli zúžení tepen, je spojeno s vysokým krevním tlakem.  Ten má v ČR asi 40 % lidí ve věku 25 až 64 let, ale čtvrtina hypertoniků o své chorobě ani neví.

Poškození cév začíná v penisu

Vysoký krevní tlak nebolí, nemá žádné příznaky, přesto způsobuje poškození tepen a životně důležitých orgánů v těle. Následkem je pak i porucha ztopoření pohlavního údu, tzv. erektilní dysfunkce. Cévy penisu jsou tenčí, než cévy srdce či mozku, proto se jejich postižení projeví mnohem dříve.

Doporučujeme: Téma: Vysoký krevní tlak

Erektilní dysfunkce se pozná nejen při pokusu o pohlavní styk, ale také z nepřítomnosti tzv. noční erekce, která je  u zdravého muže běžná. Signály v podobě nedostatečné erekce by měly být určitým alarmem.

Pomohou prášky nebo příroda?

Říká se, že prášky na vysoký tlak už máte do konce života. Zkusit to však můžete i s přírodními prostředky. Kromě obvyklých rad na změnu (zlo)zvyků můžete využít potraviny s vysokým obsahem draslíku, který krevní tlak snižuje. Jsou to například banány, brambory, meruňky a pomeranče.

Česnek:  je snadno dostupný a spolehlivý. Snížit krevní tlak pomáhá pravidelné užívání už 1-2 stroužků česneku denně. Roztáhnou se  cévy, sniží tlak svalového stahu srdce a zřejmě i frekvence tepu. Podobně účinkuje také cibule a oregáno

Fazol obecný:  čaj z lusku bez semen je vhodný především pro snižování tlaku u diabetiků. Zároveň totiž snižuje hladinu cukru a má močopudný účinek.

Hloh obecný: jeden z nejstarších prostředků lidové medicíny na vysoký tlak. Jeho účinky potvrzují i moderní lékařské studie.

Meduňka lékařská: kromě snižování krevního tlaku ještě uklidňuje a tlumí bolest. Je naprosto neškodná, předávkování nehrozí a nemá žádné vedlejší účinky.

Jmelí:  výtažky pro snižování vysokého krevního tlaku využívá především tradiční čínská medicína. Ovšem pozor na to, rostlina je toxická, nikdy si ji "neordinujte" sami. Zkusit můžete i akupunkturu.

Potvrzené účinky má také potravinový doplněk koenzym Q10. Tento enzym je silný antioxidant, takže brání buňkypřed poškozením nepříznivými chemickými procesy.

Měřte ho pravidelně!

"Optimální hodnota tlaku krve je 120-130/70-85 mm Hg, ale pokud nějaká hodnota vyskočí, nehraje to důležitou roli. Může za to např. přechodný stres," vysvětluje odborník na arteriální hypertenzi MUDr. Jan Peleška z Centra preventivní kardiologie III. interní kliniky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. Více informací najdete ZDE.

Krevní tlak bychom proto měli mít pod kontrolou. Pravidelné měření může zachránit partnerský život, ale také odhalit změny v kardiovaskulárním systému včas a předcházet tak rizikům vzniku infarktu a dalších nemocí.

Domácí měření krevního tlaku se doporučuje jako preventivní prostředek i jako standardní doplněk léčby hypertenze. Vyhnete se tak i uměle zvýšeným hodnotám,  způsobeným nervozitou v cizím prostředí ordinace lékaře - tzv. syndromu bílého pláště.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Problémy s erekcí jako zkouška vztahu?

Antikoncepce a játra: Jaká je pravda?

Tloustne se z topení. Uberte a uvidíte!

Girstlová: Mnoho rodičů udělalo z dětí manažery čehokoliv. Umět řemeslo je hodnota | Video: Daniela Písařovicová
reklama
reklama
reklama