reklama

Ženy s erekcí bradavek vnímají lidé jako méně inteligentní a morální, tvrdí studie

Ztopoření bradavek je fyzická reakce, kterou žena nedokáže ovlivnit. Mají na ni vliv různé podněty, kromě vzrušení například teplota vzduchu. I když se jedná o normální tělesnou aktivitu, pro okolí se žena bez podprsenky či vyztuženého spodního prádla stává sexuálním objektem. 

I když erekci bradavek způsobují také faktory jako chlad, pro okolí je často znakem zvýšené sexuality.
I když erekci bradavek způsobují také faktory jako chlad, pro okolí je často znakem zvýšené sexuality. | Foto: Shutterstock

Podle výsledků nové americké studie jsou ženy s erekcí bradavek vnímány jako méně inteligentní, méně morální a promiskuitní. Takový závěr ukazuje, že erekce bradavek má za následek jejich sexualizaci a objektivizaci. 

"V populární kultuře se objevují narážky na to, že ztopořené bradavky přitahují - ať záměrně, či ne - pozornost," říká autorka studie Rebecca Burchová portálu PsyPost. Jako příklad uvádí seriál Sex ve městě, v němž jedna z hlavních protagonistek Samantha používá umělé bradavky k tomu, aby přilákala pozornost mužů. 

"Erekce bradavek je nedobrovolná a způsobuje ji mnoho faktorů. Zajímalo nás, jak okolí takovou reakci vnímá a jestli se k dané osobě bude chovat jiným způsobem," vysvětluje Burchová, která na stejné téma vypracovala v minulosti už dvě studie.

Muži se chtějí seznámit, ženy se jim vyhýbají

V nové práci oslovila 234 osob, kterým ukázala 12 fotografií žen v náhodném pořadí. Šest z nich mělo viditelně ztopořené bradavky, šest nikoliv. Všechny ženy byly oblečené. Po zhlédnutí každého snímku položila Burchová respondentům otázky: "S jakou pravděpodobností bude žena podvádět svého partnera?" "Je inteligentní?" a "Jak často provozuje sex na jednu noc?".

Především muži hodnotili ženy se ztopořenými bradavkami jako méně morální, inteligentní a více sexy na rozdíl od ostatních osob na snímcích. Ženy je zase považovaly za více manipulativní v sexu a udávaly, že nebudou mít kvalitní vztahy v porovnání s jinými ženami na fotografiích.

"Hlavním závěrem naší studie je, že i když můžou erekci bradavek způsobit různé faktory, vnímáme ji jako znak zvýšené sexuality," říká Burchová. "Na základě toho si vytváříme předpoklady o chování a zájmech ženy, což ovlivňuje to, jak se k ní chováme. Stručně řečeno, obě pohlaví sexuálně objektivizují ženy, které mají ztopořené bradavky. Zatímco muži se s nimi chtějí seznámit, ženy se jim chtějí vyhnout," uzavírá akademička. 

Video: Farna: Moje tělo bylo propíráno bulvárem, byla to šikana. Jsem propagátor normálnosti (28. 7. 2021)

Na mém těle se už spoustu věcí podepsalo, těhotenství na mně nechalo známky. Přijala jsem to, ale není to samozřejmost, spousta žen nemá sebevědomí. | Video: Martin Veselovský, DVTV
reklama
reklama
reklama