reklama
 

Romana s námi zhubla! Začíná novou etapu života

Na začátku dubna stála Romana na váze ukazující 123 kg. Pak začala pod odborným vedením cvičit a jinak jíst. Dnes je o 14 kg hubenější a jak říká, o 100 % spokojenější.

Foto: Petr Vícha

Na začátku dubna stála odhodlaná Romana na váze ukazující 123 kg. Pak začala pod odborným vedením cvičit a jinak jíst. Během tří měsíců byly noci, kdy nespala, a dny, kdy se nebyla schopná postavit na nohy. Vytrvala. Dnes je o 14 kg hubenější a jak říká, o 100 % spokojenější.

Do proměny se 29letá žena pustila s tím, že chce svému tělu oplatit jeho službu a chce mu pomoct, aby bylo dále zdravé. Její odhodlání bylo téměř hmatatelné a tak jsme jí dali příležitost k restartu svých návyků. Od půlky dubna jedla to, co jí doporučila výživová specialistka na základě vyšetření a konzultací. Třikrát týdně si v kruhovém tréninku pro ženy pod dohledem trenérky osvojovala cviky na zpevnění těla. K tomu si denně dávala 20 minut na ellipticalu doma v obýváku.

Výsledek? Romana na závěrečném focení s profesionálním fotografem celá zářila. A to přesto, že se ten den počasí změnilo v sychravé. Pršelo, foukalo a byla jí zima. Je o 12 cm v pase a 13,9 kg hubenější, z toho je 10 kg tuku.

Tohle není konec, ale začátek

"Proměna mi přinesla do života obrovskou změnu, splněný sen a nový začátek. Cítím se fyzicky i psychicky o 100 % lépe, než předtím," netajila se Romana nadšením. Konec projektu však vnímá teprve jako podařený start své celkové proměny. Ve zdravém jídle chce pokračovat a pohyb chce mít téměř každý den - podle momentálních potřeb a možností. Ví, o čem mluví. Za ty tři měsíce mladší z jejích dcer proplakala pár nocí kvůli rostoucím zubům. O pár týdnů později ulehla Romana na několik dní s horečkami a kašlem.

Motivace se šíří dál

Mladé Pražačce bylo a je velkou oporou její okolí: manžel, rodiče, kamarádi. Známí si už po prvních pár týdnech neodpustili poznámky o tom, že se něco děje s její postavou. "Celé mé okolí prožívalo svým způsobem proměnu se mnou. Navíc všichni kolem mě změnili něco ve svých návycích, takže motivace se šíří dál," říká Romana a se vztyčenou hlavou dodává, že se setkala ve vzdálenějším okolí i s negativními reakcemi. Ty však zvládá s tím, že je sama se sebou spokojená.

Získala know-how o jídle na celý život

Ještě na začátku dubna Romana téměř nepila a nevěděla si rady s velikostmi porcí. Teď pracuje s know-how, které když bude dodržovat pořád, pomůže jí dostat se na ideální hmotnost. Tu si ještě v dubnu vytyčila pod 80 kg.

"Romana hledala způsob, jak hubnoucí režim zvládnout, a ne výmluvu proč se to nedá. Má v tomto směru můj velký obdiv a pro čtenáře by měla být vzorem. Je důkazem toho, že když člověk chce, tak to zvládne. I když život není vždy podle jejich představ," chválila disciplinovanost Romany specialistka na výživu Ivana Šestáková ze Světa zdraví.

Stejného názoru je trenérka Irena Finková z fitness pro ženy Contours. "Už na začátku programu byla přesvědčená, že chce udělat něco sama pro sebe. Ne někomu ukázat, že to jde," řekla o Romaně trenérka s tím, že díky tomu pro ni jako pro trenérku byla práce na výsledcích z poloviny hotová.

3 měsíce jsou začátek, shodují se odbornice s Romanou

Trenérka, výživová specialistka a sama Romana vnímají projekt jako začátek dlouhodobé změny. Specialistka Šestáková zdůrazňuje, že by měla vytrvat v jídelníčku, který se ve Světě zdraví naučila. "Tohle není boj na určité období, ale způsob stravování a životního stylu na celý život. Když někdy vybočí z naší cestičky a zahřeší, nic se neděje. Důležité je vrátit se zpátky, do naučených starých kolejí," říká Šestáková s tím, že není vždy umění zhubnout, ale váhu si udržet.

Přestože Romana nastoupila do cvičení opravdu po hlavě, doporučuje jí trenérka Finková teď po třech měsících nezvolňovat. Naučila se spoustu kardio cviků a tak si může vybírat, který bude cvičit. "Má teď skvěle našlápnuto. Po 3 měsících je ale pořád na začátku, i když se jí už zlepšila kondice a má nějaké to kilo dole. Pokud by však přestala, veškerá snaha by byla zbytečná," vysvětluje Finková. Aby neztrácela motivaci, doporučuje Romaně začít cvičit s kamarádkou nebo s trenérem. A hlavně volit si sporty, u kterých si odpočine a baví ji.

"Každému vřele doporučuji se změnou začít a při neúspěchu to nevzdávat, ale snažit se najít podstatu problému a zkoušet to tak dlouho, až to půjde, protože to za to stojí. Když už vím, jak na to, budu teď pokračovat," uzavírá Romana.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Dokáže se Romana (29) do června zbavit svých 124 kg?

Šestý týden proměny: Romana zhubla už skoro 10 kg!

7. díl proměny: Menší paže dostala Romana jako dárek

Související

reklama

Komerční tip

reklama