reklama
 

Pylová alergie tento týden? Víme víc!

Pálí vás oči a teče z nosu? Pylové alergie jsou v nárůstu. Podívejte se na, co máte alergii právě vy!

Foto: Profimedia.cz

Alergie je nepříjemná reakce na kočičí chlupy, slunce, ale také na pylové částečky, které poletují vzduchem. Vliv na stav jejich množství v ovzduší má počasí a s ním spojený vítr.

Připravili jsme pro vás pylové zpravodajství pro další týden. Pylová informační služba v Brně vydala pro další týden zprávu o současném stavu alergenu v ovzduší. Podívejte se, proč vás trápí alergie.

Aktuální pylové zpravodajství

V ovzduší poletovalo středně velké množství pylových alergenů. Vše záviselo výrazně na počasí. Po ochlazení se v druhé polovině týdne koncentrace alergenů dost snížila. V nižších polohách začíná v druhé polovině týdne pylová sezóna pro lidi, kteří trpí alergií na břízu. Stejně tak je třeba dát si pozor na pylová zrna jasanu, vrby, topolu, tisu a okrasných cypřišovitých rostlin. Bez obav mohou být lidé, které trápí olše, protože už pomalu odkvétá.

Jak to bude vypadat dál?

Sezóna břízy ve středních polohách vyráží do svého silného období. V nejbližším týdnu bude množství pylových zrn břízy dosahovat na území České republiky svého vrcholu. Následující dva týdny bude největší potíže způsobovat právě alergen bříz. V závěru týdne přijde oteplení a s ním i zvýšená  koncentrace pylu jasanu, jilmu a vrby. Rozkvétající ovocné stromy nemusí alergiky nijak trápit, nejsou žádnou hrozbou.

Dominantní alergeny: bříza, topol, jilm, vrba, jasan, tis, končí líska a olše

 

Božská Taylor a vyzývavá Selena. Jinak byly ceny AMA přehlídkou divnosti | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama