reklama

Modelka Lucie Křížková: Rozběhnout se může každá žena

Rozhovor s Miss ČR Lucií Křížkovou o tom, jak se stala nadšenou běžkyní a o jejich běžeckých plánech.

Foto: Archiv Lucie Křížkové

Lucie Křížková, Miss ČR z roku 2003, bývalá gymnastka a dnes moderátorka, modelka a především maminka tříletého Davida začala s běháním letos v únoru.

Organizátoři RunCzech běžecké ligy ji nabídli, aby se stala ambasadorkou projektu Johnson&Johnson Women´s Challenge zaměřeném na podporu běhání žen. A v červnu už běžela svůj první půlmaraton!

Lucko, jak jsi se dostala k běhání?

Celé mládí jsem se věnovala sportovní gymnastice a atletice. Pak jsem ale měla úraz obou kolen, musela na operaci a od té doby jsem aktivně nesportovala. Párkrát jsem se zkusila proběhnout, ale vždy jsem skončila s tím, že běhání není pro mě. Pocity nic moc a strach o kolena udělaly své. Neměla jsem motivaci a nevěřila jsem si.

Kdy se to změnilo?

V únoru mě oslovili lidé z RunCzech, abych jim pomohla s projektem zaměřeným na propagaci běhu pro ženy. Snažíme se v něm rozhýbat ženy, které si stejně jako já z nějakého důvodu myslí, že běhání pro ně není. Kvůli zdraví, mateřství, práci a podobně. Anebo kvůli špatné zkušenosti z během. Dnes je ze mě nadšený běžec a během tří měsíců jsem naprosto v pohodě zvládla půlmaraton. A všude říkám, že neexistuje důvod, proč neběhat. Hlavní je začít a překonat blok v hlavě.

Jak se ti daří skloubit práci, rodinu a pravidelné tréninky?

Když se chce, všechno jde. I přes náročný pracovní program a rodičovské povinnosti si čas na běhání vždycky najdu. snažím se běhat čtyřikrát týdně, ale když se mi tréninkový plán nepodaří dodržet, tak si z toho hlavu nedělám. Důležité je se nestresovat a jen tak si užívat radost z pohybu v přírodě.

Teď je módní běhání ve skupině. Běháš s kamarádkami?

V rámci projektu Johnson&Johnson Women´s Challenge máme tréninkovou skupinu, ale protože jsme z celé republiky, tak si společně zaběháme jen výjimečně. Přes sociální sítě jsme ale v úzkém kontaktu a sdílíme své zkušenosti. V Plzni, kde bydlím, jsem už k běhání přemluvila pár kamarádek. Chytlo je to stejně jako mě a tak, když čas dovolí, běháme společně.

Poběžíš zářijový adidas běh pro ženy na 5 km?

Běh podvečerní Prahou mě hodně láká. A pět kilometrů je opravdu pro každého. Takže jsem ani chvíli neváhala a poběžím. Běhání totiž beru především jako terapii, kdy se věnuji jen sama sobě a buď přemýšlím, nebo si krásně pročistím hlavu a dobiju energii.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Co oblékat na podzim? 7 zajímavých trendů

Správné jídlo pro mozek: Co a kdy jíst, abyste oslnili

Ponožky v sandálech jsou definitivně IN: Jak je nosit?

V polské televizi podpořila LGBT: Nečekala jsem, že by to někoho mohlo stát místo | Video: Michael Rozsypal
reklama
reklama
reklama