reklama

5 tipů, jak mít hezké nohy: Začněte na schodech

Sezóna pěkných nohou rozhodně s létem neskončila. A nekončí ani s třicítkou na krku. Co dělat, aby bylo co ukazovat?

Foto: Instagram Victoria Beckham

Skinny džíny vypadají prostě lépe, pokud v nich jsou štíhlé a pěkně tvarované nohy. Můžete je mít taky, i když vám příroda tak úplně nenadělila. 

Pomůže k tomu pár jednoduchých cviků. Jednoduchých, ale neříkáme, že se při nich nezapotíte. Taky svaly a šlachy zabolí. Ale výsledky, které uvidíte zhruba za měsíc a půl, budou stát za to. 

Cvičení od stehen až po kotníky

Kráse každých nohou prospěje, když se posílí svaly - od shora až dolů. Trenér hollywoodských hvězd Mike Alexander, mezi jehož svěřenkyně patří třeba herečka Jessica Simpson, přísahá na tuhle sestavu: 

Na štíhlá lýtka: Postavte se na okraj schodu čelem nahoru tak, aby zadní půlka chodidel byla ve vzduchu ze schodů. Vytahujte se do výšky na špičky a poté nechte paty klesnout níž pod hranu schodu. Hodně pomůže i obyčejná chůze do schodů.

Na pěkné kotníky: Stoupněte si rovně a rozpažte. Pravé chodidlo zanožte za levé a mírně ho posuňte dozadu. Boky musí směřovat dopředu, ale nevytáčet je. Snažte se mít rovná záda i ramena. Mírně pokrčte obě nohy v kolenou a podřepněte. Vrátíme se do pozice a opakujeme dvacetkrát. Nohy musíme vystřídat a provádíme cvik třikrát na obě strany.

Na vyrýsovaná stehna: Mírně rozkročte nohy, ruce dejte v bok nebo natáhněte před sebe a pomalu si sedejte na pomyslnou židli - vydržte v této poloze asi 10 vteřin, poté se narovnejte (také pomalu). Opakujte třicetkrát.

Na vnější stranu stehen: Lehněte si na bok, loktem se opřete o zem, obě nohy jsou natažené. Pak pomalu zvedejte horní nohu co nejvýš a opět pokládejte. Opakujte třicetkrát, pak se přetočte a cvičte totéž na druhou nohu. Stehnům prospějí i výpady a dřepy. .

Na vnitřní stranu stehen: Lehněte si na bok, loktem se opřete o zem, spodní noha je natažená, druhou nohu pokrčte v koleni a opřete se jí před spodní nohou. Poté zvedejte spodní nohu co nejvíc (zůstává při tom natažená). Opakujeme dvacetkrát, pak se přetočte na druhý bok, vyměňte nohy a cvičte totéž na druhou nohu.

Krásné jsou zdravé 

Určitě je dobré se u nohou zaměřit na více věcí než jejich hezký vzhled. Vaše nohy jsou nejdůležitějším dopravním prostředkem, jaký máte. Proto si zaslouží extra zacházení, aby vypadaly báječně a vy jste měli příjemný a hlavně bezbolestný pocit (nejen) při chůzi. Tady je pět tipů, jak na to. 

1) Obujte se dobře

Nepohodlná obuv nadělá víc škod, než je pár puchýřů, otlaků nebo mozolů. Pokud ji budete nosit delší dobu, nejspíš se dočkáte dlouhodobé bolesti chodidel nebo dokonce jejich nevratného poškození. Zvlášť pokud nosíte vysoké podpatky "Jehly", ale i ploché baleríny dokážou poškodit kosti v chodidlech. Nebojte se nosit tenisky, a třeba i při cestě do práce. V USA běžné venku potkáte dámu v kostýmku a v keckách, do  společenštější obuvi se přezuje až v kanceláři. A hlavně obuv střídejte, a na doma si pořiďte nejlépe zdravotní pantofle, které vašim nohám příjemně uleví.

Nohy mají v průběhu dne tendenci otékat, takže nejlepší čas k nakupování bot je v odpoledních hodinách či dokonce až k večeru. Tak vyberete co nejpohodlnější boty, které vám padnou po celý den.

2) Hodně bublinek

Tento tip se vám může zdát poněkud zvláštní, ale má logické opodstatnění. Mnoho lidí se totiž domnívá, že umýt si nohy znamená jen stoupnout si do sprchy a nechat vodu téct. Nebuďte líní, sehněte se a svá chodidla pořádně namydlete. Jen tak docílíte skutečně hygienické čistoty. Nevynechejte ani prostor mezi prsty, kde se udržuje vlhkost a tvoří se bakterie, které způsobují nepříjemný zápach.

3) Hydratujte

Nohy po celém dnu, kdy byly zavřené v botách, bývají večer opravdu unavené. Kůže začíná být suchá, šupinatá či popraskaná. Zvykněte si používat hydratační krém na nohy pokaždé, když vylezete z vany nebo ze sprchy. Používejte ideálně přírodní suroviny, jako je bambucké máslo, aloe vera a olivový olej. Hydratační krém je lepší používat večer, aby se do rána dobře vsákl. Známou vychytávkou je  nanést silnou vrstvu těsně před spaním a hned nato si natáhnout měkké bavlněné ponožky. 

4) Oblékněte chodidla

Jacquie Carter, beauty expertka Herbalife, připomíná: "Pravdou je, že by vaše nohy měly být vždy co nejlépe chráněny, proto noste ponožky zejména při běhu nebo jízdě na kole. Jejich nošením alespoň trochu zmírníte nárazy při došlapu, ale zabráníte i hromadění vlhkosti mezi prsty a vzniku nepříjemných puchýřů." Navíc tím jak stárneme, ztenčuje se tuková vrstva v kůži na spodní straně chodidel, která také zčásti chrání před otřesy. Z ponožek vybírejte ty z bavlny, vlny a dalších přírodních tkanin nebo speciálních umělých vláken pohlcujících vlhkost.

5) Drhněte opatrně

Nechat si nohy hýčkat zkušenou pedikérkou je příjemné, ale stejně se můžete o nohy postarat i doma. Proti suché a šupinaté kůži funguje skvěle peeling s hydratačními účinky. S použitím pemzy (dnes jsou k dostání i ty elektrické) jemně vydrhněte chodidla, paty, palce i bříška chodidel. Jen dávejte pozor, abyste nedrhly příliš - pak se ztvrdlá kůže vytvoří o to rychleji. 

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama