reklama

Citrusy: Jak vám pomůžou účinně zhubnout?

Žluté a oranžové koule září jako malá sluníčka a hlavně teď, koncem zimy, nám dodávají radost, energii a zdraví. Znáte citrusy dobře a víte,  jak vám mohou pomoci účinně zhubnout?

Foto: Thinkstock

Žluté a oranžové koule září jako malá sluníčka a hlavně teď, koncem zimy, nám dodávají radost, energii a zdraví. Znáte citrusy dobře a víte,  jak vám mohou pomoci účinně zhubnout?

Čaj s citronem je nejspíš to první, na co si člověk vzpomene, když mu není právě dvakrát nejlíp. Citrusy jsou velkou zásobárnou vitaminu C, ale kdybychom se omezili na tuto stránku, to bychom jim ale ošklivě křivdili! 

Citrusový olej čistí organismus

Jeden z nejlepších a nejprospěšnějších olejů na pročištění organismu je citrusový olej z jejich peciček. Rozpouští usazeniny, takže pomáhá v boji proti celulitidě a obezitě. Stimuluje lymfatický systém, pomáhá odstraňovat cysty a čistí a chrání žaludek a střeva.

Jak si vybrat ovoce, abychom hubli se dozvíte ZDE >>

Působí proti vředům a pálení žáhy, přispívá k vyloučení střevních parazitů a také snižuje horečku. Podporuje také odbourávání tuků a přirozeně udržuje cholesterol v normě, takže je zároveň účinným prostředkem proti arterioskleróze.

Díky dostatku vitaminu C také dobře funguje náš imunitní systém a máme sílu bojovat s různými infekcemi. Množství "céčka" ve 100 g citrusu se pohybuje mezi 30 - 50 mg. Doporučená denní dávka vitaminu je kolem 60 mg -  pokud tedy sníte denně dva větší citrusové plody, máte postaráno o dostatek tohoto užitečného antioxidantu.

 

Citrusy proti rakovině

Je tak silný, že pomáhá v boji s nádorovými onemocněními. V citrusech jsou však obsaženy další fytochemikálie ( limonoidy, flavonoidy, karotenoidy,…), které rovněž působí proti zhoubnému bujení. Jsou to hlavně bojovníci proti nádorovým onemocněním prsu, kůže a plic, ale i infekčním onemocněním. 

Čtěte také: Citrusová dieta - kilo dole za tři dny >>

Velmi zajímavé je, že citrusy rovněž přinášejí úlevu a první pomoc od většiny mykóz. Pro svůj vysoký obsah vlákniny a také proto, že neobsahují žádný tuk, jsou výbornou součástí redukčního jídelníčku. Obsahují fruktózu, glukózu a sacharózu, tedy jednoduché cukry, které jsou zásobárnou rychlé energie. Jsou to potraviny nízkokalorické - normální pomeranč má asi 70 kalorií, grapefruit asi 90 kalorií.

Důležitá kyselina - ale někdy škodí!

Nezanedbatelný je také obsah kyseliny listové v citrusových plodech. Tato látka je vlastně vitamin ze skupiny vitaminů B. Je důležitá pro tvorbu nových buněk, podílí se na dospívání červených krvinek a je nezbytná pro nitroděložní vývoj lidského plodu - snižuje riziko výskytu vývojových vad.

Nejvhodnější cestou, jak kyselinu listovou z citrusů přijímat, je jíst je syrové, nebo z čerstvých plodů lisovat šťávu. S tou ale opatrně - ve větším množství může poškodit zubní sklovinu, zvlášť pokud se vrhnete na čistění chrupu hned potom, co jste dopili ranní džus.

Pomeranč čistí střeva

Citrusové plody jsou ideální na vyčistění střev, ale mají i další pozitivní účinky na zažívací trakt. Občas se jim proto dokonce říká "živý kartáč" na střeva.

Odstraňují zácpu, bolesti žaludku, syndrom dráždivého tračníku, těžkou plynatost a nadýmání.  Pomohou i proti chronické únavě. Tím, že  přírodní cestou  zbaví tělo škodlivých usazenin, mají zároveň i příznivý vliv na vlasy a pleť.

Grepy pomáhají zhubnout

Podle všeho citrusy pomáhají zdolat i obezitu. Lidé, kteří denně jedli jeden citrus, měli během několika měsíců váhový úbytek až o 6 kg.  Prostě zbavili se odpadů ve střevech, způsobujících výše uvedené problémy, které mohou ve svých důsledcích vést až k rakovině.

Jak na to? Každý večer cca dvě hodiny po posledním jídle zkonzumujeme jeden celý citrusový plod, nejlépe grep. Sníme jej sice bez kůry, ale musí to být i s dužinou -  jen šťáva nezabírá! Pak už nejíme nic.

Tato ozdravná kúra může být klidně doživotní. Nestojí skoro nic a bez další změny stravovacích návyků přináší množství výhod pro váš zdravotní stav. Zkuste to!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Zkrotí rakovinu prosté "céčko"? Je tu naděje

Ženské bolesti: Řešení existuje!

Horoskop na únor: Co vás čeká v následujících 28 dnech?


Vláda selhala, neumí ani vydat opatření podle návodu, říká expert k rozhodnutí soudu | Video: Michael Rozsypal
reklama
reklama
reklama