reklama

Kam s polštářem? Jaké polohy ve spánku škodí zdraví

Prohlédnout galerii
Foto: Isifa/Thinkstock

Dostatek spánku patří k základním předpokladům zdraví. Ale spánek nám může zároveň zdraví také zhoršit. Záleží totiž na poloze, ve které spíme.

Mezi pravicí  a levicí jsou rozdíly i v posteli. Spaní na pravém boku může zhoršit pálení žáhy a reflux. Na levém boku sice reflux omezíte, ale zato škodí tím, že se při něm stlačují vnitřních orgány, jako jsou játra, plíce i žaludek. Pro těhotné jde však o nejlepší polohu, protože podporuje krevní oběh u plodu.

Kam s polštářem?

Některým negativním vlivům spacích poloh můžete zabránit vhodným použitím dalšího malého polštářku. Nemusí to být obvyklý čtverec nebo kruh, výhodnější a prospěšnější jsou dlouhé obdélníky nebo válečky. A kam tedy s nimi?

Spíte - li na zádech, pomůže vám malý polštářek pod křížem. Na boku se zase doporučuje dát si jej mezi kolena, případně i mezi paže, pokud je ve spánku natahujete dopředu. Při spaní na břiše se doporučuje podpůrný polštářek pod boky, kde podpoří kyčelní klouby a umožní jejich relaxaci, abychom si ve spánku neškodili, ale naopak využili jejich pozitivního působení na určitý druh  problémů

Podívejte na šest nejčastějších spánkových poloh a jejich vliv na zdraví.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Dnes běhá každý trotl. Odborník varuje před přetížením

Výrobci dávají do cigaret nové látky. Zabíjejí víc

Běžný dnešní vztah? Sex na prvním rande a nevěra

reklama
reklama
reklama