reklama

Jak vylepšit tvar nosu bez operace? Jde to i bez řezání

Nelíbí se vám vlastní nos? Od narození je trochu nakřivo, po úrazu je na něm výstupek anebo se vám prostě jen nezamlouvá tvar? Nemusíte hned uvažovat o plastické operaci.

Foto: Isifa/Thinkstock

Nelíbí se vám vlastní nos? Od narození je trochu nakřivo, po úrazu je na něm výstupek anebo se vám prostě jen nezamlouvá tvar? Nemusíte hned uvažovat o plastické operaci.

Existuje totiž způsob, jak problémy tvaru nosu vyřešit neinvazivně, tedy zcela bez řezání a bez operace. Provádí se ambulantně a hned můžete domů bez jakékoliv rekonvalescence.

Nový nos bez rizika

Neinvazivní rhinoplastika je způsob korekce tvaru nosu pomocí dermálních výplní (fillerů), která je den ode dne populárnější zejména díky své nenáročnosti a skvělým výsledkům. Jde o miniinvazivní ošetření, kdy se příslušné množství kvalitního výplňového materiálu na bázi kyseliny hyaluronové aplikuje pomocí velmi tenké jehličky.

Doporučujeme: Téma:  Estetické a plastické zákroky na nosu

Na rozdíl od tohoto minizákroku klasická úprava nosu patří k nejnáročnějším plastickým operacím  Dost často u ní dochází ke komplikacím při výkonu a také pooperační hojení bývá zdlouhavé a často nevyzpytatelné. Nos po operaci ještě pracuje rok i déle. Po celou tuto dobu může dojít k nepříznivým změnám, které si někdy vyžádají i další operaci. Navíc se zákrok může provádět až po ukončení vývoje a růstu nosu (cca 18 let),  ale nikoli později než zhruba ve 35 letech s ohledem na stárnutí kůže. 

U minioperace nosu  nic z toho nehrozí. Ošetření je hotové přibližně za hodinu a bezprostředně po něm se zase můžete vrátit do práce nebo na schůzku s přáteli, protože nezanechává žádné stopy a není po něm třeba žádná rekonvalescence.

Na počkání a podle vašich představ

"Na oblast se před ošetřením nanese anestetická mast, takže pacient necítí žádnou bolest, a dokonce může korigovat proceduru dle svých představ přímo v jejím průběhu tak, aby ošetření splnilo všechny jeho představy," vysvětluje dermatolog kliniky estetické medicíny Mediestetik MUDr. Helena Reisingerová.

"Efekt procedury je velmi přirozený. Doba, za niž tělo dermální výplně odbourá, závisí vždy zejména na rychlosti metabolismu organismu, takže je u každého pacienta individuální. Obecně ovšem dokáže efekt modelace vydržet šest až dvanáct měsíců, po jejichž uplynutí lze ošetření opakovat," říká lékařka. 

"Jen samotný filler však není zárukou úspěchu. "Klient se musí v péči lékaře cítit bezpečně a pohodlně a v neposlední řadě musí mít také možnost průběžně korigovat efekt filleru v průběhu jeho aplikace tak, aby byla jeho představa do puntíku splněna," uzavírá lékařka.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Muži v plastikách dohánějí ženy. Co je láká nejčastěji?

6 tipů proti úniku moči. Nestyďte se s tím něco dělat!

7 věcí, které vedou k depresi. Dejte si na ně pozor

 

Skrytý poklad naproti Národnímu divadlu. Interiér Akademie věd je impozantní | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama