reklama

Jak velký je malý? Aneb trápení s penisem

Znáte to: podle nosa poznáš kosa. Jiná zaručená moudra zase vidí souvislost s velikostí nohy či ruky. Nevěřte tomu!

Foto: Profimédia

Znáte to: podle nosa poznáš kosa. Jiná zaručená moudra zase vidí souvislost s velikostí nohy či ruky. Nevěřte tomu! Mezi velikostí nohy, ruky či nosu a velikostí penisu neexistuje vůbec žádný vědecky doložený vztah.

Britští vědci z královské nemocnice v Sheffieldu a svatojakubské nemocnice v Leedsu porovnali výsledky celkem 50 mezinárodních studií. A nic přitom neprokázalo, že by velikost mužského přirození souvisela s jakýmkoliv jiným tělesným rozměrem.

Rozhoduje šířka

Uvedená studie vyšla ze zjištění dostupných za 60 let výzkumů, a která zároveň popírá spoustu sexuálních mýtů. Došli přitom například k zásadnímu zjištění, že ženám na délce partnerova penisu nezáleží tolik jako mužům samotným.

Spokojených žen bylo celkem 85 %, zatímco u mužů to bylo jen o něco málo nad polovinu: 55 %. Rovněž se zjistilo, že velikost penisu je pro ženy mnohem níž na žebříčku priorit, než by se zdálo. Vysoko nad ním jsou požadavky na celkovou osobnost muže, a na to, jak o sebe dbá. Pokud ženy vůbec zohledňují nějaký rozměr partnerova penisu, pak jde o jeho průměr. Kolem 90 % žen dává přednost širokému penisu před dlouhým!

V normě je pak podle průzkum každý penis, pokud v klidové fázi měří od šesti do deseti centrimetrů a při erekci od jedenácti do sedmnácti centimetrů. Rozhoduje přitom právě stav při erekci, protože často i menší penisy se při ní dokáží o hodně zvětšit. A pozor, měří se ze shora! 

Žádný problém!

Výzkumníci rovněž upozorňují, že na základě jejich zjištění velikost penisu vůbec nezáleží na rase, k níž muž patří. Dalším mýtem, který se ukázal nepravdivý, je údajné zmenšování penisu u starších mužů.

Překvapením bylo také zjištění, že syndrom malého penisu (SPS), což je psychologický problém, je mnohem častější u mužů, jejichž pohlavní orgán je naprosto průměrný, než u mužů s tzv. mikropenisem.

Tak se obvykle označují penisy menší než 6 cm. Jejich majitelé však se svými rozměry překvapivě často nemají vůbec žádné psychické (natož fyzické) problémy.

V šatně si hleďte svého!

Podle výzkumů SPS začíná už v dětství, nejčastěji následkem porovnávání se staršími sourozenci, kamarády nebo při spatření otce. V češtině se mu proto také občas říká "šatnový syndrom".

Podle nových zjištění však přes 37 % mužů začalo trpět touto poruchou až v dospívání, když je ovlivnily shlédnuté erotické, případně pornografické materiály, kde se to koňskými rozměry jenom hemží. 

Zvětšování nefunguje

Studie doktorů Kevana Wylieho a Ian Eardleyho rovněž potvrdila, že u žádné z chirurgických procedur, slibujících prodloužení penisu, neprokázaly úspěšnost ani lékařské údaje, ani subjektivní pocity pacientů. Jinými slovy - jsou k ničemu.

Vědci přitom zkoumali všechny dostupné metody od uvolnění vaziva, po němž penis vypadá delší, přes injekce vlastního tuku na zvětšení celkové velikosti až po extrémní postupy, při nichž se penis celý rozřízne a vloží se do něj chrupavka.

Problém je v hlavě

Britští vědci připomněli některé starobylé postupy přírodních národů, které však nejsou ani příjemnější, ani úspěšnější.

Například v Indii muži používají pro prodloužení penisu zavěšených závaží, zatímco muži brazilského kmene Topamina se nechávají uštknout hadem, jehož jed způsobí zduření penisu až na půl roku.

Za nejdůležitější závěr studie lze považovat zjištění, že malý penis není fyzickým problémem. Sídlí totiž v hlavě… 

Lipovská: Dvořák o můj život neusiluje, porušuje ale zákon a není dobrým ředitelem ČT | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama