reklama

Omyly v sexu: Opravte si představy!

Přes všechnu otevřenost moderní doby sex zůstává intimní záležitostí, v níž přetrvávají mnohé mýty. Skutečnost se často diametrálně liší od představ, které máme - anebo se nám je snaží vnutit média. Podívejte se na opravník obecně oblíbených omylů v sexu!

Foto: Profimedia.cz

Přes všechnu otevřenost moderní doby sex zůstává intimní záležitostí, v níž přetrvávají mnohé mýty. Skutečnost se často diametrálně liší od představ, které máme - anebo se nám je snaží vnutit média. Podívejte se na opravník obecně oblíbených omylů v sexu!

Dokonce hollywoodská hvězda Salma Hayek prohlásila, že skutečný sex se vůbec nepodobá  filmové scéně. Lidé se potí, podivně snaží a kdyby na ní nějaký muž při tom roztrhal blůzu, byl by s erotikou konec - dostal by prý dokonce pár facek.

Myslíte si, že používat v posteli jídlo je úžasně smyslné? Omyl. Při použití čokoládové polevy většina lidí myslí spíš na hromadu špinavého ložního prádla, které na ně bude čekat. A podobné je to i s dalšími představami - čtěte dál!

Orgasmus je záležitostí pár vteřin

Drtivá většina žen potřebuje k vyvrcholení předehru a kromě samotného pohlavního styku také stimulaci vnějších pohlavních orgánů. Zároveň však každá druhá žena občas ve skrytu duše touží po překvapivě rychlém sexu bez okolků

Podle odborné studie, kterou nechala vypracovat firma vyrábějící kondomy, mívá orgasmus pravidelně 43 procent žen, jež žijí v dlouhotrvajícím partnerském vztahu.  U žen, které jsou "single" a milují se spíše nahodile, je tento počet podstatně nižší - jen 22 procent.

Při sexu všichni vypadají  báječně sexy

Naopak. Pokud si stále hlídáte vzhled,  nemůžete se odddat prožitkům. Proto jsou při styku lidé obvykle zpocení, rozcuchaní a brunátní. Nikdo nevypadá sexy, ani když si svléká kalhoty, zápolí s košilí a stahuje ponožky.  Nijak malebně nepůsobí ani navlékání prezervativu - proto ho třeba ve filmu neuvidíte takřka nikdy.

Navíc: 180 cm vysoká modeka má u průměrného Středoevropana menší šance než jeho o dvacet centimetrů menší partnerka. Odborná studie zaměřená na tuto oblast ukázala, že takový názor zastává více než polovina mužů.

Musí to být denně!

Fakta říkají jasně: každý třetí pár se miluje jen jednou týdně. Častější pohlavní styk může totiž být zrádnou pastí. Čím větší jsou na jedné straně očekávání, tím větší pak může být nechuť na straně druhé.

Studie z univerzity v Göttingenu prokázala, že lidé se průměrně milují pětkrát až šestkrát měsíčně. A celých 17 procent za poslední čtyři týdny nemělo sex vůbec, a i to je docela normální, tvrdí sexuologové z Göttingenu.

Sex je možné provozovat kdykoli, kdekoli  a jakkoli

Vědecké výzkumy ukázaly, že k potěšení ze sexu lidé potřebují spokojenost a pohodu. Normálním lidem je venku zima, a soulož ve výtahu, nad propastí, v mořském příboji nebo ve zkušební kabince je nejen nepohodlná, ale může přivodit i zranění a nepříjemné infekce.

Například sex ve stoje je fyzicky velmi náročný a nepohodlný, takže málokdy přinese pravé potěšení. Očekávání sportovních výkonů může navíc působit stres, kterého máme už beztak všichni dost.

Čím exotičtější praktiky, tím větší rozkoš

Podle průzkumu serveru bild.de má potěšení z různých neobvyklých sexuálních praktik, jakými jsou například "sado maso",  anální sex a pod. jen 12 % lidí. A pouhých jedenáct procent si přeje mít při sexu svázané ruce nebo zavázané oči. Zbytek, tedy více než tři čtvrtiny, se chce prostě "normálně milovat".  Podle německého průzkumu také sedm z deseti lidí dává přednost misionářské poloze.

Partneři dosahují vyvrcholení společně

Ve skutečném životě potřebují muži a ženy k dosažení orgasmu ve velké většině různě dlouhou dobu. Společné vyvrcholení je spíš výjimkou. Navíc sex neznamená pouze koitus (soulož), tedy penis zasunutý do pochvy. Sexuální praktiky jsou daleko bohatší. Jestliže se sex redukuje pouze na soulož, nejen že partneři přicházejí o mnoho krásných mimokoitálních aktivit, ale také si mohou zadělávat na případné obtíže.

Sex s jedním partnerem se stává nudou… 

Sexuologové zjistili, že po pěti letech se ze soužití v páru vytrácí překvapení a ze sexu se stává rutina. Ale ani to nemusí být na překážku.  Pro většinu lidí je totiž nejdůležitější pevný partnerský svazek.  Klíčem ke šťastnému intimnímu životu je podle zjištění psychologů pocit jistoty, smysluplné povolání, přátelství a koníčky.

Klaus: Bát se covidu je srabácké, žijeme v bláznivé době, bojíme se víc lidí než virů | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama