reklama

Jak barvy ovlivňují chuť k jídlu: Růžová podpoří mlsouny, s červenou zhubnete

Barvy ovlivňují kdeco. Dokonce i váš apetit a výsledný pocit, který z jídla máte, o náladě nemluvě. Které barvy na talíři (i mimo něj) vám pomohou shodit nějaké to kilo navíc, anebo naopak zvýší chuť k jídlu?

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Představte si, jak by vám chutnalo jídlo naservírované třeba na zlatém talíři… Nebo ve zlaté kuchyni? Červené? Modré…?! Barvy hrají v našich životech významnou, a často celkem nedoceněnou roli.

Barvy léčí, ovlivňují psychiku, aktuální rozpoložení nebo třeba vnímání tepla. Existuje i celý léčebný obor, colorterapie, zabývající se vlivem barev na člověka, a zejména léčením právě jejich prostřednictvím. 

  Víte, že chameleoní samička dokáže svým zbarvením sdělit samečkovi, že by s ním ráda založila rodinu, stejně jako umí (prostřednictvím barev) jiného poslat k vodě? chameleon, k citátu, žena.cz

To, jak moc (nebo málo) sníte, dokáže ovlivnit i barva nádobí, případně interiéru. Není přeci nic nového, že jíme i očima… Jinak vám bude chutnat hezky upravené jídlo s drobnými (třeba zeleninovými) ozdobami, jinak totéž, ale ledabyle "pohozené" na talíři bez jakékoli další úpravy. 

Chcete-li, aby vaše dítě lépe jedlo, budete možná vymýšlet způsob, jak mu jídlo zatraktivnit. Třeba mu jej naservírujete na barevný talířek, chléb vykrojíte do zajímavého tvaru, vytvoříte obrázek… Anebo si pohrajete s barvami jinak, třeba podle našeho malého "návodu".

Dobrou barevnou chuť :)

… více v naší grafice

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama