reklama
 

Drum fit: Cvičte a bubnujte na míčích

Cvičení na míčích už určitě znáte, ale co takhlé cvičit a bubnovat? Podívejte se na Drum fit!

Foto: Zdenka Tomis, Profimedia.cz

Že se dá zhubnout při bubnování? Určitě ano! Vyzkoušejte DRUM fit, kdy nejen, že protáhnete celé tělo v úžasných rytmech, ale ještě se naučíte bubnovat.

Fitness technika DRUM fit je úžasným cvičením, kdy domů přijdete totálně odpočatí a zažijete netradiční posilování a formování vašeho těla, které vás bude bavit.

DRUM fit ve fitness

Skrz hru na buny a fitness míče dosáhnete zdraví a duševního uvolnění. DRUM fit dorazil i do České republiky. Bubnováním odbouráte stres. Americký neurolog zjistil, že bubnování dokáže posilovat imunitní systém. Díky tomuto pozorování už byl jen krůček k DRUM fit projektu.

K čemu je DRUM fit dobrý?

Odbourává stres a vyplavuje endorfiny. Získáte synchronizaci pravé a levé části těla včetně mozkových hemisfér. Posílíte si svalstvo horních a dolních končetin, zádové svalstvo a pánevní dno. Při cvičení si zlepšíte pozornost, kreativitu a bdělost. DRUM fit vám pomůže produkovat látky, které přispívají k tělesné a psychické pohodě a posilují imunitní systém. Cvičení nabízí spojení fyzického i mozkového tréninku. DRUM fit je prevencí proti syndromu vyhoření.

Jak probíhá cvičení?

Při lekcích sedíte na velkých fitballech v kruhu. Každý účastník dostane jeden z afrických bubnů, který si dá mezi kolena. Lekce začíná přivítáním a rozehřátím. Poskakujete na míčích a bubnujete. Lektor ukazuje změny rytmu a ostatní vše opakují. Změna rytmů pomáhá k naslouchání vlastního srdečního rytmu. Nejde o tolik fyzicky namáhavou aktivitu, ale poskakování a rytmika posilují vnitřní svalstvo vašeho těla. Nejvíce namožené budou stehenní svaly a ruce. Do kondice dostanete i svaly pánevního dna a zformujete pánev. DRUM fit je ale především terapií a relaxací.

Náprsenka dokonale kopírující každou křivku. Zendaya ohromila na cenách kritiků | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama