reklama

Dr. Štěpánková radí on-line: Nekouřit na druhý pokus?

Jaro je začátek nového života - tak začněte nový život bez cigaret! Bylo to už vaše novoroční předsevzetí, ale nezvládli jste to? Teď máte šanci napodruhé skončit už doopravdy. Poraďte se on-line s MUDr. Štěpánkovou.

Foto: Profimedia.cz

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: -------- [Je sex povinný? Miláčku, je úterý!](http://zena.centrum.cz/zdravi/zivotni-styl/clanek.phtml?id=734930) [Za co se ženy nejvíc stydí?](http://zena.centrum.cz/zdravi/domaci-lekar/clanek.phtml?id=733269) [Nehubněte! Nemá to cenu!](http://zena.centrum.cz/zdravi/novinky/clanek.phtml?id=733371)

KDYBY - CHYBY

Kdyby se mohli znovu rozhodnout, podle vlastního doznání by osm z deseti kuřáků raději nikdy kouřit nezačalo!

Jaro je začátek nového života - tak začněte nový život bez cigaret! Bylo to už vaše novoroční předsevzetí, ale nezvládli jste to? Teď máte šanci napodruhé skončit už doopravdy. Poraďte se on-line, jak na to - odpoví vám MUDr. Štěpánková.

Průzkumy celosvětové ukazují, že většina těch, kteří se pokoušejí přestat kouřit sami, to nevydrží déle než týden. Ke svému nebezpečnému zlozvyku se pak během roku vrátí osm z deseti lidí. O úspěchu totiž nerozhoduje jen motivace.

Chemická reakce v kuřákově mozku je totiž obdobná jako u závislosti třeba na heroin. Abstinenční příznaky tak zahrnují nutkavou touhu, nervozitu, špatnou náladu až depresi a také fyzické problémy: třas, točení hlavy, bolest hlavy a podobně.

Pouze pevná vůle tedy bohužel často nestačí. Závislost je pro řadu kuřáků natolik silná, že se při odvykání neobejdou bez  moderní léčby.

Ptejte se!

Málokdo z těch, kteří chtějí skončit s tabákem ví, že v odvykání kouření jim může pomoci odborník. Všem odhodlaným je teď nově k dispozici také internetová aplikace pro odvykání kouření iCoach.  Jak sebrat odvahu se s tabákovou závislostí poprat, jak vám v boji s cigaretou může pomoci odborník, jak funguje iCoach, to vše jsou otázky, na které vám bude odpovídat MUDr. Lenka Štěpánková ve čtvrtek 8. března. On-line rozhovor, kde bude odpovídat na otázky, které můžete posílat už od této chvíle, potrvá od 12 hodin přibližně 60 minut.     

S jejich posíláním můžete začít už nyní - ale POZOR! Prosím, podívejte se vždy - pomocí tlačítka "Všechny položené dotazy" dole pod článkem - zda se na stejný či podobný problém jako vy neptal už některý jiný čtenář před vámi. Při velkém množství položených otázek se totiž může stát, že naši odborníci "nestíhají", z dotazů si vybírají a nemuselo by se dostat právě na ten váš.

Naše expertka: 

 

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama