reklama

Pročistěte své tělo šetrně a bez zbytečných extrémů. Detox nemusí být trápení

Pomalu se blíží jaro, se kterým mnohdy spojujeme i očistu organismu - pojem detoxikace se opět bude skloňovat častěji než jindy. Co přesně si pod pojmem detox představit a jak k němu přistupovat? Přečtěte si naše tipy, jak ulevit tělu bez zbytečných extrémů, které někdy napáchají víc škody než užitku.

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Naše tělo je opakovaně zatěžováno látkami, které mu neprospívají. Vně i zevnitř je vystavováno tzv. toxinům, jedovatým látkám, které jsou - pokud je jich příliš - schopny způsobit i závažná onemocnění.

Tělo má vlastní nástroje detoxikace

Tělo má vlastní nástroje detoxikace

Hlavní detoxikační orgány jsou:

  • játra
  • ledviny
  • plíce
  • kůže
  • střeva

V této souvislosti se pak často hovoří o nutné detoxikaci organismu, která má - podle mnohých tvrzení - až zázračné účinky. Bohužel jde často jen o nafouklou bublinu, klamavou reklamu a neetický obchod se zdravím. Některé ze zázračných detoxikačních kúr totiž naopak tělo spíše vysílí, než naladí na zdravější vlnu.

Jak se detoxikovat přirozenou cestou a zbytečně svůj organismus nevystavovat extrémům typu dlouhodobý půst, najdete v naší grafice.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama