reklama

Cvičte doma on-line. Víme, které aplikace a trenéři jsou nejlepší

Posilovny a tělocvičny jsou sice zavřené, ale nemělo by se to stát důvodem (nebo výmluvou), proč polevíte nebo přestanete cvičit úplně. Jde to totiž i doma v obýváku. Pomohou on-line kurzy i aplikace.

Foto: iStock

Čas, kdy jsme nuceni být zavření doma, sice svádí k tomu, abychom polevili v tréninku, ale byla by to škoda. Nejenže lze plynule ve cvičení pokračovat, a to dokonce i s odborným vedením, ale můžete tuto dobu využít i k vyzkoušení úplně jiného cvičení, než na které jste zvyklí.

Podpořte svého trenéra

Jako první se zeptejte svého trenéra, zda v lekcích pokračuje a je ochotný vám cviky například sepsat, nebo ještě lépe, cvičit s vámi přes Skype nebo Facetime. Nejenže tak nevyjdete z formy a dlouhodobého plánu, ale ještě pomůžete trenérovi udržet si byznys. I jeho odvětví totiž patří mezi ta, která to teď rozhodně nebudou mít jednoduché. 

Žádného trenéra nemáte?

Mrkněte na web fitness-trenink-doma.cz, kde si jednak můžete objednat trenéra, který za vámi, hned jak to bude jen trochu možné, přijede až domů, ale zároveň tu jsou instruktážní videa, podle kterých si poctivě zacvičíte úplně sami.

Sportovci i vojáci

Protože pohyb je součástí všech doporučení, jak si udržovat zdravé tělo a silnou imunitu, myslí na vaše cvičení například i ozbrojené složky. Například na Facebooku České armády je už několik dílů vojenské rozcvičky výsadkářů, kterou ale v pohodě zvládnete i vy. Trvá pár minut, ale hezky se u ní zadýcháte. Pomyslnou štafetu předala Hradní stráži, která každý den přidává další cvičení.

Protože ani sportovci teď nemohou plnohodnotně trénovat, často teď cvičí doma a naštěstí pro nás se u toho natáčí. To samé ostatně dělají i modelky. Najděte si na Instagramu vašeho idola a vyzkoušejte jeho osvědčenou sestavu cviků.

Protažení

Myslete na to, že v těchto dnech nemáte svůj přirozený pohyb - nejenže nehrajete s partou volejbal, ale ani nechodíte, neběžíte na tramvaj. Proto čím více se budete hýbat doma, tím lépe. Zkuste třeba každý den jinou lekci a jednou z nich by určitě mělo být i důkladné protažení těla. Spousta jógových studií vysílá lekce živě na sociálních sítích, například Yoga Movement spustil on-line kurzy - zaplatíte si (libovolně vysoký) poplatek a získáte přístup ke všem kurzům. Můžete si tak vybrat lektora i typ či intenzitu jógového cvičení.

Osobní stránky trenérů

Rozhodně sledujte také sociální sítě osvědčených trenérů. U takové Kayly Itsinesové a dalších světoznámých trenérů nejsou on-line kurzy či aplikace do chytrého telefonu žádnou novinkou, ale zacvičíte si i s českými. Máte-li rádi jógu, sledujte Zuzanu Klingrovou nebo Kláru Pokornou (@klara_yoga). Pokud si chcete dát opravdu hodně do těla, zkuste cviky, které sdílí trenérka HIIT (high intensity interval training) Johana Hamaďáková (@johainstant). 

Aplikace do telefonu

A pak jsou tu aplikace, které vám nabídnou komplexní cvičební plán, vyberete si partii těla, na kterou se chcete soustředit, intenzitu cvičení, někdy i jeho délku, nahrajete vlastní hudbu, a když se na cvičení vykašlete, aplikace vám ho ráda připomene. Perfektní je PEAR Personal Fitness Coach, protože se na ni během cvičení nemusíte koukat ani ji nijak ovládat. Fitbit monitoruje vaši aktivitu a podle ní vám doporučí cvičení na míru. Propracované jsou aplikace velkých sportovních značek, jako třeba Nike Run Club (běhat venku je stále povoleno!) nebo Map My Fitness od Under Armour. Mimochodem, často s aplikací lze propojit i boty - a to je pak ještě intenzivnější kontrola než živý trenér.

"Ti lidé nechápou, o co jde." Filozof Kroupa varuje před ukrajinskou kapitulací | Video: Tým Spotlight
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama