reklama

Bolí vás záda? Akupunktura vám vrátí radost ze života!

Berete prášky na utišení bolesti zad, abyste vůbec mohli fungovat?Máte necitlivé nohy? Zkuste akupunkturu, má mimořádné výsledky!

Foto: Isifa/Thinkstock

Berete prášky na utišení bolesti zad, abyste vůbec mohli fungovat? Trápí vás silné bolesti, zasahující až do hýždí, do jedné nebo obou dolních končetin? Pozorujete omezení hybnosti anebo bolest při chůzi? Máte necitlivé nohy? Zkuste akupunkturu, má mimořádné výsledky!

Podle statistik problémy s páteří trpí během života v západním světě více než 50 % dospělé populace. Z toho většina potíží připadá na bederní páteř. Pod pojmem bolesti bederní páteře rozumíme akutní či chronické obtíže, které postihují dolní část zad - od hranice žeber směrem ke kostrči. Můžeme sem počítat i problémy spojení páteře s pánví, (tzv. sakro-iliakální neboli S-I skloubení).

Jehličky pomáhají proti bolestem

Akupunktura je jednou z nejstarších známých léčebných technik, ale přitom se vlastně jedná o součást mnohem širší celkové tradiční čínské medicíny. Podle čínského výkladu vede povrchem těla několik meridiánů - drah, jimiž proudí životadárná energie, kterou Číňané nazývají čchi.

Doporučujeme: Lékaři musí změnit přístup. Léčit budou i duši

Když terapeut zapíchne do těla jehličku, ovlivní proudění energie, docílí harmonizaci energetického systému, a vyvážení funkce orgánů i celého těla. Proto může pár drobných píchnutí ovlivnit i zdánlivě vzdálené orgány. Nebojte se jehliček - jsou nerezové a často tenké jako vlásek.

Co vám způsobuje bolest bederní páteře?

Podle čínské medicíny existuje několik zásadních příčin bolestí v bederní oblasti. Důvody vypočítává MUDr. Dagmar Komárková, vedoucí lékařka akupunkturní kliniky čínské medicíny v Praze.

  1. Nadměrná fyzická zátěž - zejména zvedání těžkých předmětů, ale též náročné cvičení, aerobic, balet. To oslabuje bedra dvěma způsoby: čistě fyzicky - namáhá a vyčerpává bederní svaly. Na úrovni energetické - oslabuje energii dráhy ledvin. V akutním případě může nadměrná fyzická zátěž způsobit lokální stagnaci energie a krve a vyvolat tak intenzivní bolest.
  2. Duševní přepracování - bez  adekvátního odpočinku vede workoholismus za několik let k nedostatku energie ledvin, ke snížené výživě v bederní oblasti a k chronickým bolestem.
  3. Těhotenství a porod - na fyzické úrovni dochází k velké zátěži bederní oblasti, po stránce energetické jde opět o vyčerpání esence ledvin. Bolestmi zad trpí především ženy se slabou tělesnou konstitucí, které neměly dostatečnou poporodní regeneraci nebo které měly více porodů za sebou v krátkém čase.
  4. Napadení zevním chladem a větrem - jde o velmi častou příčinu bolestí v zádech. Bederní oblast, která je podle čínské medicíny původním zdrojem energie člověka, by měla být udržována v teple a chráněná před prochladnutím. Vystavení beder chladu, vlhku a větru snadno vede k usazení škodliviny ve svalech a energetických dráhách v těle a tím rovněž k akutní nebo chronické bolesti beder.
  5. Nadměrná sexuální aktivita - vyčerpává energii ledvin, čímž dochází ke snížení výživy zádových svalů. Jedná se výlučně o chronické bolesti.
  6. Nedostatek pohybu - sedavé zaměstnání, rozvoj automobilismu a obecně méně pohybu vede k oslabení svalů a vazů páteře - to vše vede v postižené oblasti k blokádě oběhu krve a životní energie

"Jehličky" pomáhají na chronické i akutní bolesti

Při léčbě bolestí zad  se výborně osvědčila akupunktura a čínské masáže Tuina. Jednak je výsledný efekt trvalejší, a  jednak mají jednu nesmírnou výhodu: nezanášíte tělo analgetiky.

Náš tip: Aby záda nebolela - 8 přírodních metod

Velmi výhodná je při tomto onemocnění kombinace akupunktury s baňkováním postižené oblasti. Je-li bolest zhoršena větrným chladem nebo vlhkem, mívá výborné účinky nahřívání akupunkturních bodů moxovacími tyčinkami.

Akupunktura je účinná jak při akutních, tak i chronických potížích. Je vhodná pro pacienty s bolestmi z přetížení, poúrazové stavy, výhřezy meziobratlových plotének, akutní blokády a mnohé další.

Zádům škodí průvan

"Často již po prvním aplikaci akupunktury bývá citelná úleva. K dosažení dlouhodobého efektu, tj. k odstranění stagnací a vyživení dráhy ledvin, je však zapotřebí většinou 5 až 10 sezení. Je-li porucha způsobena chladem, bývá terapeutický efekt rychlejší než u chronických obtíží," říká MUDr. Komárková.

Důležité je udržovat bolestivou oblast v teple, vyhýbat se chladu a průvanu, stejně jako nadměrné fyzické námaze. Přiměřené tělesné cvičení, např. čchi-kung nebo tai-či může mít naopak výborný preventivní účinek

zdroj: inspirita.cz, miluju-akupunkturu.cz

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Akupunkturu uznává i věda. Zkuste ji skoro na všechno!

Nejčastější nákaza ze sexu: Ani o ní nevíte

Horoskop na celý březen: Na co se můžete těšit?

 

reklama
Doporučené recepty
    reklama