reklama

Bizarní sex je stále častější. Podívejte se, co letí!

Zvláštní erotické praktiky jsou častější, než by si "ti normální" dokázali představit. Velkou úlohu v šíření bizarního sexu hraje internet. Víte, co právě letí?

Foto: Isifa/Thinkstock

Zvláštní erotické praktiky jsou častější, než by si "ti normální" dokázali představit. Tvrdí to doktorka Judy Kariansky, expertka na sexuální terapie z americké Columbia University.

Podle ní se podobné věci děly vždycky. O ruské carevně Kateřině Veliké se tvrdilo, že souložila s koněm. V některých afrických kulturách patří k povinnostem starých žen, aby zasvětily mladé chlapce do fyziologických tajů lidského soužití - hromadně. Na ostrovním státě Papua - Nová Guinea zase chlapci začínají sexuální život ritualizovanými homosexuálními orálními praktikami, ale pak se z nich stanou heterosexuálové, kteří žijí se ženami a mají s nimi děti, jak ukazuje studie sexuálního antropologa Gilberta Herda ze Státní univerzity v San Franciscu.

Hanba nebo sláva?

Pro každého je erotika něco jiného. V Japonsku některé ženy využívají elektrický proud, v americké masochistické komunitě si jeden muž přál být naražen na rožeň a opékán na žhavém uhlí.

"Informace o těchto aktivitách jsou tak podrobné a na takové úrovni, že povzbuzují k následování, a jsou tak dostupné, že se postupně stávají mainstreamem. Hanba nebo sláva za tento vývoj padá na internet," připomíná doktorka Kuriansky.

Příkladem může být nedávná smrt herce Davida Carradinea, který si ji přivodil sám při snaze umocnit orgasmus pomocí škrcení. Psalo se o tom tolik, že o existenci této bizarnosti dnes už ví téměř každé malé dítě.

Ráj na síti

Doktorka Kuriansky zároveň přiznává, že tvrdá data o tom, kolik lidí vyhledává novou inspiraci k bizarnímu sexu na světové síti vlastně neexistují. Robert Dunlap, sexuální terapeut a filmař z Kalifornie, ve svém snímku Beyond Vanilla zpovídal více než 200 lidí, co pro ně představuje bizarní nebo zvrácený sex. Odpovědi zahrnovaly širokou škálu možností od horkého vosku v intimních místech po dobovou variaci na starou dobrou "trojku" - mnohočetné znásilnění celou tlupou, tvořenou několikerými trojčaty.

Dunlap o úloze internetu v této oblasti říká: "Je to úplná revoluce a stále se šíří dál. Internet změnil všechno. Spousta lidí si sedne k počítači, něco najde, a řekne si: Tohle se mi líbí. Právě tohle hledám." Dávno je známé, že právě internet se stal například rájem pedofilů a dětské pornografie.

Kde jsou hranice?

O čem se dříve maximálně šeptalo, se tak dnes stává veřejně přiznávanou běžnou záležitostí. "Co je divné, úchylné nebo zvrácené s odvíjí od toho, co považujeme ze normální," připomíná terapeutka Kuriansky.

Experti, kterým se v této souvislosti říká sexperti, tvrdí, že lidé hledají především intenzitu a stále hlubší prožitky. Proto jsou na vzestupu hlavně sadomasochistické praktiky.

"Obecně se změnila kultura. Žijeme ve společnosti, která je mnohem více zaměřená na sex než dřív - a máme k tomu internet," potvrzuje rovněž britská sexpertka Susan Quilliamová. Internet podle ní umožňuje lidem normalizovat a posunovat vnější hranice. Přes něj totiž spolu komunikují různé "zájmové skupiny" a ovlivňují tím veřejný prostor.

Vězňové a zvířata

Podle mnoha sexpertů včetně Quilliamové je dnes už i u teenagerů hitem anální sex, praktika, vyhrazená vězňům a homosexuálům, o níž prý dříve "slušná společnost" nechtěla ani slyšet. Tvrdí rovněž, že právě odtud pramení obrovský nárůst sexuálně přenosných nemocí. Lidé tak sice brání ztrátě panenství a otěhotnění, takže nepoužívají kondom - a zapomínají na nemoci.

Také známá česká sexuoložka Laura Janáčková potvrzuje, že existuje udivující počet mladých dívek, které poznaly dříve anální sex než ten obyčejný. Důvodem však není obrana před nežádoucím otěhotněním, ale chuť "to zkusit" v představě, že se jedná o běžnou párovou aktivitu.

Když Hani Miletski, terapeutka z Marylandu, připravovala knihu o zoofilii, hledala vyznavače této praktiky právě přes internet. Přihlásilo se jí přes 100 lidí, kteří klidně vyprávěli o svých vztazích s celou škálou zvířat.

Kromě tradičních psů obojího pohlaví jsou oblíbení rovněž různí mořští tvorové (vedou delfíni). Objevila rovněž komunitu lidí, kteří se zvířaty žijí v rituálně uzavíraných "manželstvích". Byl mezi nimi i jeden muž s koněm...

Porušit tabu...

Některá tabu však stále přetrvávají. Především jde o incest nebo kanibalismus (i když v německém případě z roku 2003 si Armin Meiwes našel svou nadšeně souhlasící oběť, jejíž penis měli společně sníst, právě přes internet.

Spisovatel a další americký sexpert Daniel Bergner, autor úspěšné publikace Odvrácená tvář touhy o bizarním sexu napsal: "Ti, kdo překračují hranice a vstupují tam, co většinová populace považuje za temné teritorium, říkají, že i oni jsou součástí dnešní společnosti. Z části souhlasím, ale také pociťuji strach o budoucnost lidstva. Síla erotiky je velmi přitažlivá a může způsobit anarchii. Každého kroku za obvyklé hranice bychom mohli litovat."

Melanie slaví 50 let. Tady jsou její největší maléry v úřadu první dámy USA | Video: Reuters, Associated Press
reklama
reklama
reklama