reklama

"Čtyři centimetry v posteli vážně nestačí," říká Alex

Známá sexuoložka a psycholožka Alex Doležalová byla hostem naší redakce, kde odpovídala na vaše sexuální dotazy. Zajímají vás její pikantní odpovědi?

Foto: Žena

Známá sexuoložka a psycholožka Alex Doležalová byla hostem naší redakce, kde on-line odpovídala na vaše pikantní sexuální otázky. Nebála se, byla upřímná a otevřená! Přečtěte si...

Určitě jste v médiích před pár lety zaznamenali svatbu kontroverzního novináře Jiří X. Doležala. Tehdy si bral veřejnosti neznámou slečnu Alex, absolventku jednooborové psychologie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Dnes se sice rozvádějí, z Alex se nicméně za těch několik let stala známá a populární odbornice na sexuologii a psychologii.

Zeptali jste se Alex na sex!

Trpělivě odpovídala na vaše "sexuální" dotazy, na vaše problémy i úchylky, radosti i fantazie.

Vybrali jsme několik nejpikantnějších otázek i odpovědí:

Jak je to s tou velikostí a tvarem penisu? Záleží ženám na velikosti a tvaru penisu?

Alex Doležalová: Některé ženy říkají, že na velikosti nezáleží, často to jsou ty, jejichž přítel má sice malý penis, ale zároveň veliké konto v bance. Vesměs platí, že ženy k orgasmu penis nepotřebují, protože jim lze přivodit orgasmus pouze drážděním klitorisu, avšak když si sedne na kafe jakákoli skupinka žen, vždy dojdou k tomu, pod čtyři centimetry je to v posteli už opravdu průšvih.

Je mi 28 let nedaří se mi přivést partnerku k orgasmu - jak prsty, tak jazykem. Moc se jí to líbí a už se blíží vrcholu, ale nikdy ho nedosáhne. Dělám něco špatně nebo je problém někde jinde?

Alex Doležalová: Nevzdávejte se, mnoho žen potřebuje hodně sexuálních zkušeností než orgasmu dosáhnout, často se stává, že se ženám orgasmus objeví až po porodu. Hlavně se tím nenechte ani jeden z vás stresovat, užívejte si sexu, experimentujte, povídejte si u sexu, co se vám líbí a co si přejete, partnerce doporučuji, aby masturbovala a zkoušela se přivézt k orgasmu sama, když se jí samotné to povede dříve než vám, naučí vás jak na to.

Má přítelkyně dobře kouří, ale resolutně odmítá polykat mé semeno. Prý se jí z toho udělalo s minulým partnerem nevolno. Je vhodné ji přesvědčovat?

Alex Doležalová: Pokud vaše přítelkyně odmítá polykat, nemůžete ji do toho nutit. Když ji budete nutit, po čase se jí zhnusí orální sex s vámi a najde si někoho, kdo to po ni vyžadovat nebude. Na druhou stranu, spousta žen semeno polyká a nevadí jim to, je to vždy o tom, co vaše partnerka dovolí.

Je mi 23 let a uvažuji o tom, že bych začal vážný vztah se ženou o 14 let starší. Jaké jsou hlavní potíže velkého věkového rozdílu, a jak jim třeba předejít?

Alex Doležalová: Klidně vztah se zralou ženou navažte, pokud jste zamilován, bude pro vás tato zkušenost obohacující - naučíte se mnohé v sexu, dobijete si sebevědomí, celkově dozrajete... Avšak zvažte, jak dalekou budoucnost můžete se starší ženou plánovat - chcete s ní děti? A bude je chtít ona? Kdo bude živit rodinu? Vyděláváte dostatečně, nebo spoléháte, že bude ona živit vás?

Ženě nevadí, že tloustne a visí jí špeky. Mně to začíná vadit čím dál víc. Co dělat, aby o sebe víc dbala. Jsme spolu 30 let.

Alex Doležalová: Tloustnoucí žena je velkým problémem v mnoha dlouhodobých vztazích, ve kterých jsou už často i děti. Ženy se často přestanou po otěhotnění soustředit na svou atraktivitu, potažmo na své zdraví a začnou se nezřízeně krmit. Partneři, kteří si brali štíhlou ženu jsou z toho pak vyšokovaní a hlavně smutní, protože je jejich žena, která je navíc matka jejich dítěte přestává vzrušovat, a oni jsou situaci, kdy se po nich žádá, aby domů nosili peníze a živili rodinu, avšak mají pocit, že za to nic najednou nedostávají, protože žena je tlustá a protivná a neustále jim často něco vyčítá - i proto, že je nešťastná ze své tloušťky.. V případě, že už se na svou partnerku díváte těmato očima, doporučila bych vám navštívit manželského poradce..

Co mám dělat s předčasnou ejakulaci?

Alex Doležalová: Hodně masturbovat, třeba i před sexem, pak například zkuste použít dva kondomy najednou, abyste penis znecitlivil, dále také existují znecitlivující masti, ovšem o tom se nejdříve zajděte poradit se sexuologem, také můžete využít konzultace u mne v Institutu partnerských vztahů, kde pracuji.

Měla jsi už někdy orgasmus?

Alex Doležalová: A představte si, že dokonce opakovaně, koneckonců o počátcích mého sexuálního života se můžete více dočíst v mé první knize Expanze na Mars.

Když Alex odcházela...

...kladla nám na srdce, abychom se za ní rozloučili, neb tak nestihla učinit v závěru jejího on-line rozhovoru. Milá a sympatická Alex za vaše dotazy děkuje, my děkujeme Alex za její otevřené a upřímné odpovědi a budeme se těšit zase viděnou!

Nerada chodí kolem horké kaše!

Veřejnost i své klienty si kromě odbornosti získává především maximálně otevřeným přístupem k intimním problémům kohokoliv z nás. Nově také můžete Alex Doležalovou vidět v pořadu Televize Metropol Alex na sex. Vysílá se každé úterý ve 20.00 hod.! 

Dámy si vyměňovaly prádlo. Výzvu si užila i Jennifer Lopezová | Video: Instagram, TikTok, Twitter, Facebook
reklama
reklama
reklama