reklama
 

Dnes je nejlepší den na sex!

Sobota je dnem, kdy lidé nejčastěji provozují sex. Sexy je také pátek a neděle, ale víc než dvakrát týdně se k "tomu" většinou nedostanou. A co vy?

Foto: Profimedia.cz

Vášní se až točí hlava, nic vás nezastaví. Takový bývá sex na začátku vztahu. Ale brzo se z něj stane klasická záležitost sobotního večera. Jako u všech…

Podle průzkumu amerického serveru AdamAndEve.com. mají sex v sobotu večer tři lidé z deseti.  To asi tolik nepřekvapí, víkend s možností nedělního přispání je pro sexy hrátky jako stvořený. Spíš je zajímavé, že po celém světě lidé souloží zhruba stejně často.

V úterý ne!

Ve žebříčku oblíbených dnů pro sex následuje páteční večer - ten přináší vzrušení 22 procentům. A nedělní "dovádění" nejvíce vyhovuje každému pátému.

Pokud jde o všední dny, vede středa - kromě víkendu se lidé milují právě uprostřed týdne (14 procent dotázaných).
Pondělí a čtvrtek se na sexuální hrátky nejvíce zamlouvá 13 procentům a nejméně oblíbené je pro sex úterý - to preferuje jen 12 procent lidí.

Horečka sobotního večera není žádným překvapením. Přes týden mají lidé spoustu pracovních povinností a starostí, takže jim na sex nezbývá čas a není ani valná chuť.

Jak často to vyjde?

Lidé, kteří žijí ve vztahu po dobu do jednoho roku, mají sex zhruba  každý druhý den. Už po třech letech soužití ale frekvence sexu klesne na 112 styků za rok.

Pokud spolu partneři vydrží více než sedm let, mají sex v průměru už jen 57x do roka - tedy asi jednou za týden, nejčastěji právě v sobotu.

Rozhodně ale není dobré srovnávat se s průzkumy sexuálního chování.

Když je sex nuda

Existují ale různé typy lidí, a  někteří takový běžný stereotyp prožívají jako nudu. U těchto lidí manželské pravidelné soboty mohou vyvolávat značnou frustraci a nechuť.

Oba partneři proto musí projevit opravdový zájem o to, co ten druhý cítí, potřebuje, jak situaci vnímá a hodnotí, a upřímně se snažit o společně nalezené řešení, které bude příjemné pro oba," připomíná například psycholožka a sexuoložka Mgr. Kateřina Hollá.

Stabilní vztah

Nuda nenastane, jestliže oba partneři vyjadřují o sex a jeden o druhého zájem.
Pak jsou také ochotni nalézat věci, které je budou bavit. Nové sexy prádélko, nová technika či pomůcka mohou také pomoci. Bez vzájemné důvěry, lásky a intimity ale pravděpodobně jen na jednu dvě noci. 

Nezapomeňte, že pravidelnost života ve všech jeho ohledech bývá součástí vyrovnaného, důvěrného vztahu, který lidem přináší stabilitu do života.

CO JE SEXUÁLNÍ PRŮMĚR?

Za vůbec první širší výzkum skutečného sexuálního chování se považují výzkumy z 30. a 40. let v USA. Americký zoolog Alfred Kinsey šokoval Ameriku například zjištěním, že předmanželský sex je všeobecně rozšířený a polovina nevěst nevstupuje do manželství jako panny, polovina mužů má mimomanželské styky, třetina homosexuální zkušenosti, většina z nich onanuje a podobně.

Jisté překvapení může člověk nad sexuálními výzkumy prožívat i dnes: podle nich mají Češi za rok v průměru sex 107 krát, to je onen průměr 2x týdně.

Hlavně se ale nesrovnávejte!

Náprsenka dokonale kopírující každou křivku. Zendaya ohromila na cenách kritiků | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama