reklama

Aromaterapie? To je cesta k duševní pohodě!

Vůně náš mozek velmi rychle vnímá a čichové nervy jsou propojené s částí, která má na starost naše citové reakce

Foto: A la maison

Současně vdechujeme a do těla dostáváme molekuly silic, které jsou příjemné, ale musí jít opravdu o přírodní produkty. Uměle vyrobené přípravky nenahradí pravé esenciální oleje. Nejlepší způsob, jak si provonět prostředí, ve kterém trávíme většinu času, přinášejí aromalampy.

Stačí pár kapek oleje nakapaných do vody v misce, zapálit a nechat vůně odpařovat. Podobně můžeme připravit i „cestovní" vůni. Nakapem na kapesníček a užíváme si příjemné prostředí třeba i v metru. Nejpříjemněji je nám všem jistě doma, takže zde budeme tyto voňavé aktivity pravděpodobně využívat nejčastěji.

Ponořte se do vůně

Ideálním způsobem relaxace spojené s vůněmi jsou koupele, při kterých použijeme koupelové oleje nebo čistý éterický olej rozmíchaný v troše mléka či lžičce medu.Vůně prostě máme rádi a jsou všude kolem nás.Nejedná se ovšem jenom o jejich účinky relaxační, kterých využíváme ve chvílích oddychu a pohody.

Úleva od zdravotních problémů

Vůně mohou přinést úlevu i v případě zdravotních potíží. Eukalyptus pomůže v případě ucpaného nosu a dutin, sníží horečku a usnadňuje odkašlávání, růže uleví při menstruačních bolestech, vanilka navodí pocit pohody, máta pomůže zvýšit koncentraci a pomáhá při migréně, meduňka nás celkově zklidní, jasmín potlačí deprese.

V přírodě - léčitelce bychom našli ještě mnoho podobných příkladů, na které se mnohdy v naší přetechnizované době zapomíná.
Každopádně je dobré si na sílu vůní vzpomenout, až vám nebude právě nejlépe...

--------------------------------------------------------------------------------

Zajímá vás aromaterapie?

"Jsem rád, že se toho Iveta nedožila." Seriál o Bartošové to od blízkých schytal | Video: Michaela Lišková
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama