reklama

Proč se nedaří zhubnout? Tyto potraviny zpomalují váš metabolismus

Kalorie jsou jen jednou částí skládačky, pokud se snažíte zhubnout. Kvalita potravin a jejich správná volba by se neměla podcenit. Kterým jídlům je lepší se při redukci váhy raději vyhnout?

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Shodit těch pár posledních kilo není žádná legrace. Chodíte do fitka, jíte relativně zdravě a pořád nemůžete zhubnout? Možná jsou na vině tyto potraviny, kvůli kterým váš metabolismus nepracuje tak, jak má.

Abychom vůbec mohli o metabolismu mluvit, musíme si nejdříve vysvětlit, co to vlastně je. Mnoho lidí má totiž zkreslenou představu. Metabolismus uvnitř našeho těla pracuje nepřetržitě a jedná se o látkovou přeměnu neboli soubor všech reakcí, při nichž dochází k přeměně látek a energií v buňkách a živých organismech.

Čím více je tělo efektivní ve spalování kalorií a přeměňování potravin na energii, tím menší je šance, že energii bude ukládat do tukových zásob. Když přijímáte energie více, než vydáte, nebo když váš metabolismus nepracuje tak, jak má, tak vaše tělo ukládá energii na horší časy. Zpomalený metabolismus není žádná ojedinělá výjimka, stává se to poměrně často, jelikož naše tělo je vysoce adaptabilní mašina. Jakmile snížíte příjem potravy, tělo si zvykne. 

Kromě snížení kalorického příjmu existují i potraviny, které ke zpomalení metabolismu nahrávají. Přečtěte si v naší grafice, které to jsou. 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama