reklama

Michael Kors

Luxusní módní značka Michael Kors vyrábějící konfekční oblečení, za jejímž názvem stojí stejnojmenný módní návrhář, je určena pro ty ženy, které mají rády moderní a vkusné oblečení a kvalitního provedení za vyšší cenu.

Historie

Značka byla založena 2004 návrhářem Michaelem Korsem. Tento geniální umělec byl známý již o několik let dříve a v době, kdy značku zakládal, měl již kolem sebe široké spektrum zájemkyň o svou módu. Michael Kors se řadí mezi první Američany, kteří se dostali do módního světa mezi pařížské návrháře. V roce 1981 prezentoval Michael první kolekci Michael Kors pro velice úspěšné obchodní domy, známé po celém světě: Bloomingdales, Neiman Marcus, Saks Fifth Avenue, Bergdorf Goodman. Kolekce, kterou předvedl, byla téměř okamžitě vyprodána, a tak začal jeho úspěch ve Spojených Státech. Ten v Evropě přišel až o mnoho let později, a to v roce 1997, kdy se stal hlavním designérem a kreativním ředitelem francouzské značky Céline.
Kors byl přizván ke spolupráci časopisu VOGUE, byla mu udělena návrhářská cena CFDA Womenswear designer of the Year award, v roce 2000 vznikl první parfém Michael Kors a o rok později se na trh dostaly první kabelky, dále brýle a pásky. V roce 2002 vymyslel pro trh i kolekci pro muže. Konečně v roce 2003 Michael Kors odešel ze společnosti Céline, aby si založil (o rok později) svou vlastní značku, která nese jeho jméno. V roce 2006 se síť obchodů rozrostla na více než 60 poboček po celém světě, a to v Mnichově, Soulu, Miláně, Londýně a v Severní Americe. V současné době má v USA více než 60 poboček ve významných městech jako New York, Beverly Hills, Palm Beach, Chicago a na Long Islandu.
Na webových stránkách je pro zákaznice zřízen e-shop a mohou z pohodlí domova nakoupit modely své oblíbené značky. Přeci jen obchody nejsou dobře dostupné ve všech státech a lokalitách. V České republice je otevřen obchod v Praze teprve od roku 2013 v centru Chodov.

O značce

Návrháře Michaela Korse si oblíbila řada známých osobností, mezi které patří Heidi Klum, Catherine Zeta-Jones a také první dáma USA Michelle Obama. Oblečení a šaty, které navrhuje, se objevují pravidelně na umělkyních při předávání Oscarů, navrhuje oblečení pro Hollywoodské filmy a také spolupracuje na stylingu pro uznávané herečky.
Modely, které vytváří, jsou celosvětově oblíbené a to střihem, barvou, materiálem a samozřejmě i stoupající hodnotou jeho jména.

Kolekce

Kolekce pro ženy je velice různorodá a pestrá. Nejvíce pozornosti zaujímají šaty, halenky a sukně. Dále je doplňují kraťasy, kalhoty, džíny, plavky, tašky, boty a sezónní doplňky.
V nabídce jsou dvě kolekce – a to klasická Michael Kors a MICHAEL MICHAEL KORS. Obě dvě jsou koncipovány a pojímány jako nadčasové, vnímající krásu a luxusní životní styl.
Kolekce pro ženy MICHAEL MICHAEL KORS poskytuje oblečení sebevědomým ženám na vysoké společenské úrovni, ale zároveň je schopna nabídnout řadu, která se hodí do města, na procházku nebo na méně formální událost. Z velikostí oblečení si ženy mohou zvolit od XS, tedy extra malého kusu oblečení, až po XL, extra velké. Oblečení z této kolekce je cenově dostupné, i když ve srovnání s kolekcí Michael Kors je velice úzce pojata, co se do počtu jednotlivých modelů týče. K dispozici je široké spektrum produktů, ovšem vždy pouze několik návrhů (kolem pěti kusů).
Michael Kors kolekce nabízí širokou škálu produktů se spoustou modelů. Tato kolekce je ve velikostech označena americkým číslováním, které začíná od čísla 2 (ekvivalent XXS), překlenuje se přes klasickou 8 do větších rozměrů, a končí u 14 (ekvivalent XXL). Tedy pokryje i ty méně frekventované velikosti. Tato kolekce se pohybuje přibližně ve dvanáctinásobně vyšší cenové hladině, než výše zmiňovaná levnější varianta MICHAEL MICHAEL KORS. Oblečení je navrženo z kvalitních materiálů, dominuje z kůže, vlna, bavlna, ale také satén nebo hedvábí.

Související články

reklama
reklama
reklama
reklama