reklama

Italský šéfkuchař Emanuele Ridi se v počátcích svého vaření orientoval na poctivou domácí kuchyni své babičky, která mu věnovala mnoho rodinných receptů. Emanuel sází na jednoduchá jídla a využití čerstvých sezonních surovin, z nichž umí připravit chutné zázraky. Ty mohou posoudit především diváci jeho pořadu na TV Prima.

Suroviny považuje Emanuele Ridi za základ pokrmu. O kvalitě jídla se rozhoduje už v prodejně. Základem je vždy nákup a výběr. Žádné komplikované recepty aneb v jednoduchosti je krása a vaření je radost. Ridi se narodil v roce 1974 na středomořském ostrově Elba. Vaření má v genech, už jeho prarodiče provozovali restauraci. Šéfkuchař žije v České republice již přes patnáct let, má českou manželku a syna Giacoma. Proslavil se u nás především pořadem televize Prima "S Italem v kuchyni", kde připravuje hlavní italské speciality a zve různé hosty. Pořad se vysílá od roku 2009, aktuálně běží pátá série. Starší díly lze zakoupit na DVD.

Šéfkuchař provozuje v pražských Dejvicích restauraci "da Emanuel". Jeho oblíbeným českým jídlem je pečená kachna se zelím a karlovarským knedlíkem, v mládí hrál na kytaru a je také znalcem vín.

Související články

reklama
reklama
reklama