reklama

Nový pořad o vaření s názvem Když vaří táta vysílá televize Prima family od 16. září každou neděli od 18 hodin. V pořadu vaří zkušený šéfkuchař Martin Polačko. Každý díl nabídne několik receptů.

Světová i česká kuchyně

Martin Polačko vaří od svých 18 let a od té doby prošel různé světové kuchyně - italskou, mexickou, thajskou a samozřejmě umí vařit i českou klasiku. Poté, co zůstal se svými dvěma syny (Jakub a Matěj) sám, opustil kuchyně a vrhl se na podnikání – učí vařit mladé budoucí kuchaře, ale hlavně ty amatérské. Jeho kuchařskou show ocení nejen tátové, ale všichni ti, kdo se chtějí naučit připravovat jednoduché, rychlé, finančně nenáročné, přitom však chutné a zdravé pokrmy.

Pod Martinovým vedením zjistíte, že není třeba trávit u plotny dlouhé hodiny ani utrácet vysoké částky za suroviny, a přesto uvaříte skvělé jídlo, naučíte se spoustu užitečných vychytávek a kuchařských triků. S tátou vaří také oba synové, kterým Martin vysvětluje postupy, nechává je pomáhat i ochutnávat. Představí původní recepty i s jejich historií, dozvíme se, kde se je naučil a jak je upravil pro místní podmínky.

Recept na kuřecí burrito

Přinášíme vám recept na pokrm z prvního dílu. Ingredience: 4 velké tortilly, 4 vykostěná kuřecí stehna, 1 velká červená cibule, 2 stroužky česneku, 2 barevné papriky, 1 limetka, 200 strouhaného čedaru, směs mexického kořené, sůl, pepř, 200 ml zakysané smetany, olivový olej.

Postup:
1. Nejprve naložte kuřecí stehna do směsi mexického koření a zakápněte olivovým olejem. Pokud budete grilovat, rozpalte gril na vysokou teplotu a stehna grilujte asi 6 minut z každé strany. Opéct je můžete i na pánvi.
2. Hotové maso zabalte do alobalu a nechte pár minut odpočinout. Papriku i cibuli nakrájejte na nudličky a opečte je na pánvi bez použití oleje asi 3 minuty. Maso vyndejte z alobalu, natrhejte na malé kousky a smíchejte s paprikou i cibulí. Ochuťte solí a zakápněte limetkovou šťávou.
3. Hotovou směs rozložte rovnoměrně na jednotlivé tortilly a srolujte. Nejprve ohněte dvě protější strany placky k sobě, poté pečlivě rolujte.
4. Předehřejte troubu na 180 stupňů. Naplněné tortilly naskládejte do zapékací mísy a posypte strouhaným sýrem. Nechte zapéct dozlatova.
5. Hotové burrito podávejte se zakysanou smetanou.

Související články

reklama
reklama
reklama