reklama

Grilování

Grilování je velkým fenoménem. Jen co vykoukne slunce, už se vrháme na zahrady a žhavíme plynové grily, elektrické nebo grily na dřevěné uhlí.

Mezi nejoblíbenější patří recepty na domácí hamburger, hovězí steak, grilovaná zelenina, špízy, křidýlka, a vepřová krkovička. Ke správnému receptu patří i dokonalé marinády, které masu dodají tu správnou chuť.

Grilování recepty

Ochutnejte pár jedinečných dobrot z rukou průkopníka jednoduchého grilování. Pořad Šéf na grilu vzbudil velký zájem z řad diváků. Jeho jídla jsou rychlá, chutná a zdravá. Recepty od Zdeňka Pohlreicha najdete zde:

Recept na hamburger přímo od Pohlreicha!
Jak na kuřecí i jehněčí? Tipy od mistra Pohlreicha!
Steak na víně
Víkendové grilování? Ochutnejte pleskavici z rukou Šéfa
Žebra a krůtí hamburgery

Grilování

Přímá metoda grilování spočívá v přímém působení žáru na pokrm. Metoda je vhodná hlavně pro jídla, která grilujeme méně než 30 minut. Jedná se především o steaky, hamburgery nebo kotlety.

Nepřímá metoda grilování spočívá jednoduše v tom, že maso nepřijde do kontaktu s ohněm. Používají se tácky, zapékací misky a pekáčky. Podobně fungují i uzavíratelné grily. Poklop nám umožňuje rovnoměrné proudění teplého vzduchu, stejně jako je tomu v horkovzdušné troubě. Pro tuto metodu jsou vhodné pokrmy, které vyžadují dlouhodobější tepelnou úpravu (velké kusy masa).

Dalším způsobem úpravy masa masa je tzv. grilování na lávovém kameni. Jde o zdravé vaření, tzn. bez strašáku karcinogenních látek, tuku a přitom se zachováním všech chutí i vůní propečeného masa.

Grily

Grily mohou být na dřevěné uhlí, na plyn, elektřinu nebo na jiná paliva (biolíh, pasty apod). Grilovat lze i na kamenné či lávové desce. Grilů rozeznáváme několik typů. Kromě zahradních, existují také grily domácí - stolní, kompaktní, atd.

Související články

reklama
reklama
reklama
reklama