reklama

Jak zlepšit sex? Dejte si jídla, která probouzejí touhu a vášeň

Láska prý prochází žaludkem a společné přípravě s následnou konzumací jídla se máloco vyrovná. Přidáte-li navíc do chystaného pokrmu některou z afrodiziakálních ingrediencí, úspěch na sebe nenechá dlouho čekat. A mimořádný zážitek také ne. Nevěříte? Pak vyzkoušejte některý z našich "rozehřívacích" tipů.

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Afrodiziakum je označení prostředku k povzbuzení sexuálního vzrušení a vystupňování libida. Termín vznikl z řečtiny odvozením od jména bohyně lásky, krásy a plodnosti - Afrodíté.

Především ve starověku a středověku byla afrodiziaka častým stimulačním prostředkem a víra v jejich účinky silná a neochvějná. Téměř na denním pořádku bylo používání různých rostlin a kořenů, často nebezpečných díky svým toxickým účinkům. Připravovaly se z nich rozličné nápoje lásky a výroba afrodiziak bývala často předmětem čarodějných obřadů.

  citát o sexu Když se žena musí svléci, aby dokázala svůj sexappeal, pak žádný nemá. Mae West

Jako afrodiziaka se dodnes využívají některé přísady a potraviny, podobně jako třeba stimulující vůně nebo dokonce tabletky. Jejich účinky jsou více či méně diskutabilní, nicméně používání stále velice oblíbené a poměrně časté.

Které potraviny jsou jako prostředky k povzbuzení sexuální touhy známé a časem prověřené?

Prolistujte si naši grafiku a vyzkoušejte některé ze zaručených tipů třeba hned dnes večer.

reklama
reklama
reklama