reklama

Ženský orgasmus: Které jídlo ho přivolá?

Ženský orgasmus patří stále tak trochu k neprobádaným oblastem. Věděla jste například, že jeho existenci můžete podpořit správným stravováním?

Foto: Thinkstock

Orgasmická strava aneb Jaké jídlo podpoří ženský orgasmus? O tomto tématu se odborníci zatím dohadují. Jisté je, že strava, kterou jíme, ovlivňuje naši psychickou i fyzickou pohodu.

"Všechny ženy mohou mít orgasmus do dvou týdnů, i když ho před tím nikdy neměly," sděluje Marenn Lingbergová, odbornice z Bostonu, která je autorkou onoho sousloví "orgasmická strava" a vydala o něm odbornou publikaci. Sama přiznává, že ke správné stravě patří i cvičení, protože podle ní vaginální orgasmus souvisí s napětím svalů v oblasti pánve.

Jídlem k orgasmu

"Strava by měla být bohatá na hořčík, zinek a kvalitní bílkoviny. Dále doporučuji jíst pouze komplexní sacharidy, a to v omezeném množství. Ženy by měly naopak vynechat kávu, sladkosti a energetické nápoje. Negativní vliv může mít i užívání antidepresiv," řeší téma na svých webových stránkách i výživový specialista Martin Škába.

Jídlo dokáže skutečné divy, proč mu tedy nevěřit i v této oblasti? Dodává tělu energii, potřebné vitaminy, minerály a ovlivňuje naši fyzickou i psychickou stránku.

10 potravin, které stojí za vyzkoušení

Olivový olej

Olivový olej všeobecně podporuje tvorbu hormonu testosteronu. Jistě si řeknete, jak právě testosteron pomůže ženám s blaženým vyvrcholením? Zlepšuje sexuální výkon u mužů, něžné pohlaví získá tedy více času k vydráždění. Všeobecně nedostatek hormonu vede k snížené touze, rozkoši a vůbec schopnosti dosáhnout orgasmu.

Hořká čokoláda

Nejen že patří mezi afrodiziakum, ale endokrinologové potvrzují, že čokoláda skutečně pomáhá při sexu. Obsahuje látku zvanou fenyletylamin. Pomáhá s uvolněním a odbourává stres, který, co si budeme povídat, má obrovský podíl na neúspěchu v ložnici. Čokoláda příznivě ovlivňuje vaši psychiku a snižuje zábrany.

Čokoláda pomáhá uvolňovat hormon serotonin, který může za naši dobrou náladu. A jaká dvě slova vystihují orgasmus? Štěstí a touha.

Banány

Kouzelné ovoce, které obsahuje velkou dávku vitaminu B. Ten převádí sacharidy ze stravy v potřebnou energii. Před odchodem do ložnice si hodinu před dejte banán a budete nezničitelná.

Česnek

Nepatří sice k vhodným jídlům na rande, ale skutečně dokáže zvýšit sexuální zdatnost. Česnek vysoce prokrvuje tělo, tedy i sliznice. Abyste se nemusely potýkat se zápachem z úst, vsaďte na potravinové doplňky, které jej obsahují. 

Vejce

Co mají společné s orgasmem vitaminy B5 a B6, které najdete ve vejcích? Skvěle regulují a uchovávají hladinu hormonů v těle. Navíc tato bílkovina dodá dostatek energie pro lepší výkon.

Špenát

Zastánci přírodní medicíny jej považují za zelenou viagru. Najdete v něm obrovské množství vitaminu E, který je zodpovědný za produkci pohlavních hormonů. Dále obsahuje mangan, minerál, který je důležitý pro tvorbu estrogenu.

Ovoce

Převážně kiwi, citrusy, červený rybíz a jahody. Tělo potřebuje dostatek vitaminu C, který udržuje pohlavní orgány v dobré kondici. Denně bychom měly přijmout 500 až 1000 mg vitamínu C.

Koření

Pokud nepatříte ke "žlučníkářům", dopřejte si dostatek kořeněného jídla. Volte chilli a zázvor, které mají za důsledek dobré prokrvení pohlavních orgánů. Čím lepší krevní oběh, tím větší citlivost sliznice a snadnější dosažení orgasmu.

Semínka

Jsou bohatá na omega-3 mastné kyseliny. Pokles těchto kyselin vede k rapidnímu snížení sexuálního apetitu. Nejlepší jsou dýňová a lněná, která ovlivňují produkci hormonů.

Červené maso

Ukrývá se v něm dostatek zinku, který zpomaluje tvorbu hormonu prolaktinu v těle. Ve větším množství může hormon způsobovat sexuální nechutenství a impotenci.

Cvičte a pozor na antikoncepci

Betty Byrne Henderson z výzkumného centra v Austrálii potvrzuje, že pouze 30 % sexuálně aktivních žen dosahuje orgasmu při styku. Kvalitu sexu ovlivňuje dostatečná péče o fyzické zdraví, ale také schopnost čelit každodennímu stresu.

Za nedostatečné vyvrcholení mnohdy mohou i užívané léky. Některé ženy uvedly, že se jim apetit navrátil až půl roku po té, co vysadily antikoncepci a jejich menstruační cyklus se samovolně upravil.

V neposlední řadě nesmíme zapomínat na cvičení, díky kterému získáme lepší kondici, budeme spokojenější a získáme potřebné sebevědomí, abychom se v ložnici dostatečně uvolnily.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama