reklama
 

Vztah s mladším mužem: Potřebujete velké sebevědomí

Vztah s mladším mužem je příjemný, ale potřebujete dostatečné sebevědomí, abyste jej ustály.

Foto: Thinkstock

Vztah s o hodně mladším mužem s sebou přináší některá rizika. Podle psychologů vyjde jen ženám s dostatečně vysokým sebevědomím.

Potkaly jste mladšího muže, zaujal vás a přemýšlíte, zda do toho jít? Přinášíme vám pár postřehů od žen, které situaci již zažily.

"S přítelem jsme se poznali na školení. Vůbec nás nezajímalo, kolik nám je. Po několika schůzkách jsme usoudili, že se nám spolu líbí. Teprve až pak jsme zjistili, že nás dělí čtrnáct let," vysvětluje Kristýna (39).

Proč muži vyhledávají starší ženy

Důvodů je hned několik. Starší ženy bývají vyrovnanější a vědí, co od života chtějí. Neřeší malichernosti a nesnaží se protějšek násilím změnit. Mají za sebou řadu zkušeností a často jsou finančně zabezpečené. Velkou roli hraje i fakt, že mužům připomínají bezpečnou mateřskou náruč.

Doporučujeme: Vydrží vám vztah. Poznáte to podle barev

Starší partnerky jsou výborné učitelky v běžném i milostném životě. Mají hodně trpělivosti, znalostí a otevírají jim nové obzory. Mladší muži na nich oceňují i to, že jim lépe rozumí a umí s nimi komunikovat.

6 potencionálních překážek

Není třeba se nikterak omezovat a vůbec do vztahu nejít. Předem si uvědomte, že i žena v padesáti má právo si užívat života naplno. Co vás tedy s mladším mužem čeká?

1. Mohla by mu dělat matku

"Ona si snad myslí, že vypadá na dvacet, přitom by mohla být jeho matkou." Na podobné věty si zvyknete. I když se vztahy s velkým věkovým rozdílem považují za běžné a dalo by se říci časté, společenská netolerantnost tu zřejmě ještě nějakou dobu bude. Je jen na vás, jak silné sebevědomí máte, abyste podobné narážky ustály.

"Kvůli pomluvám jsem se s přítelem (28) rozešla. Bydlím na malé vesnici a tlak byl natolik silný, že jsem situaci nezvládla. Dodnes toho lituji." Jana (51)

2. Energie na rozdávání

Mladší partner může mít tolik energie, že by ji mohl rozdávat. V žádném případě není třeba panikařit. Neváhejte a načerpejte ji od něj. Ne nadarmo se říká, že žena vedle mladšího partnera doslova omládne.

3. Rozdílné priority

Ve dvaceti jste jistě měla jiné priority než nyní. Proto se nedivte, že se v některých věcech neshodnete. Ostatně taková rizika přináší vztah s jakýmkoliv věkovým rozdílem. Nesnažte se ho změnit. Jen mu dejte čas, aby si priority srovnal sám.

4. Biologické hodiny tikají i mužům

Může se stát, že je vám čtyřicet, děti už jsou odrostlejší a mladší partner chce mít vlastního potomka. Jsou dvě možnosti. Buď přece jen zkusíte mít další dítě, nebo pochopí, že žádné nechcete. Ano, riziko, že časem uteče za jinou, protože se rozhodne stát otcem, tu je, ale není důvod se trápit. Užívejte si přítomnost. Navíc co když to jako první přestane bavit vás?

"Podobný problém jsme s partnerem řešili před třemi lety. Neustále jsem mu opakovala, že ve svém věku (41) už budu mít děti jen zázrakem. Nakonec jsme se rozhodli, že všemu necháme volný průběh. Dneska spolu máme skoro roční holčičku." Klára (44)

5. Když chcete dítě

Opačný případ, kdy vám tikají biologické hodiny a mladší partner děti nechce. Vše je na domluvě a vzájemném respektování. Máte-li vedle sebe chápavého člověka a nejste spolu jen měsíc, určitě najdete řešení, které bude vyhovovat oběma. 

6. Nikdo nemládne

Ženy jsou krásné v každém věku. Ale stává se, že po boku mladšího muže znervózní a uvažují, zda se mu budou líbit i za pár let. Každý inteligentní chlap ví, že nikdo nemládne. Věřte si. Muži mají rády ženy, které se o sebe starají, ale také touží po veselé a zdravě sebevědomé partnerce.

Když žena touží po energii

Zatímco vrchol mužské sexuální aktivity je kolem dvacátého roku života, ženy si sex užijí nejvíce právě kolem pětatřiceti. V tu chvíli jsou vyzrálé, sebevědomé a nebojí se partnerům říct, co od nich očekávají a co se jim líbí. A právě mladší milenci se nechají vést, aniž byste urazily jejich mužské ego.

Náš tip: Vztah se starším mužem je náročný. Tohle vás čeká

Dalším faktem je živelná energie, která ženy dobíjí, a co si budeme povídat, mladý partner dokáže pořádně zvednout sebevědomí. Psychologové potvrzují, že mladší milenec může být cestou, jak se vyrovnat s přibývajícím věkem. Své o tom nejspíš vědí i hvězdy jako Sharon Stone, Demi Moore či Ivana Trump, které mají doma i o více než 25 let mladší partnery.

Pokud žijete po boku mladšího partnera, uvědomte si, že s vámi být chce a má vás rád se vším všudy. Jste-li šťastná, neřešte budoucnost a užívejte si přítomnost.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Miluji tě: Muži to chtějí slyšet častěji než ženy

Jennifer Lopez prodává dům: Art Deco a vana v knihovně

Nemají čas, peníze ano. Britka plánuje rande pro boháče
Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama