reklama

Single a nešťastná? Naučte se první pomoc po rozchodu!

Rozešel se s vámi, nečekaně a krutě. Zkuste si osvojit můj praktický návod, jak se probrat z rozchodu co nejrychleji.

Foto: Thinkstock

Rozešel se s vámi, nečekaně a krutě. Do minulého týdne se tvářil, že je vše v pořádku a nyní je jeho polovina postele prázdná. Vám zůstaly jen vzpomínky, bolest, bezmoc a hrůza z budoucích dnů. Jak znovu vstát a odrazit se ode dna? Má vůbec smysl ležet v posteli, plakat a trápit se?

Samozřejmě, že nemá. Jen to vstávání může být někdy náročnější a zbytečně zdlouhavé. Zkuste si osvojit můj praktický návod, jak se probrat z rozchodu co nejrychleji.

Ušijte si na sebe nový bič!

Ublížil vám on a ještě máte ubližovat sobě? Zní to možná morbidně, ale nic jiného vám nezbyde. Náš mozek totiž pracuje v návycích a ty se nám celoživotně nějakým způsobem vytváří. Konkrétně 21 dní tím, že něco pravidelně každý den opakujeme. S partnerem jste si vytvořila určitý návyk a nyní jste jej ztratila. Je proto nutné, abyste si vytvořila návyk nový. A to neznamená nic jiného, než oněch inklinovaných 21 dnů dělat pravidelně něco jiného.
Tak například:

  • místo snídaně s partnerem se u snídaně učte anglicky (každý den 10 slovíček)
  • místo ranního sexu s partnerem si dejte každé ráno před sprchou suchou masáž žínkou (oživíte a napnete kůži)
  • místo sezení u televize s partnerem cvičte každý den na problémové partie (hezký zadeček se vám bude hodit)

Když vydržíte tři týdny nových aktivit, máte vyhráno! Váš mozek si navykne a další dny již budete dané činnosti dělat automaticky, není to skvělé?

Nadávejte, ale cíleně a omezeně!

Ano, všichni muži jsou nyní synonymem špatného a zkaženého. A je dobře, když ze sebe budete vztek a negativní emoce dostávat. Nechávat je v sobě, to není nic zdravého. Na druhou stranu, dejte si pozor, abyste v negativním módu nebyla příliš dlouho a nestal se vám zvykem. Jednoho dne si budete chtít najít nového partnera a když si o mužích budete myslet to nejhorší, jak chcete najít milého, usměvavého a hodného chlapa? Budete přitahovat pouze obrazy vašeho emočního světa, na to nezapomeňte! Křičte, nadávejte a plakejte - ale jen v určitou dobu a místo (les je ideální)

Plánujte, ale s rozmyslem

Sedět doma, cpát se, pít víno a koukat na televizi. Tak takhle cesta není správná. Sice je vám příjemně, budete ale dříve či později tlustá a navíc nudná alkoholička. Bude lepší, když si naplánujete váš program, vždy na týden dopředu. Co budete dělat o víkendu, ve všední den večer? Nechcete začít chodit cvičit, na keramiku, jet na aktivní víkend? Uvidíte, kolik aktivit najednou můžete zkusit a také, kolik lidí můžete poznat! Zároveň si ale v plánování dejte i čas na sebe. Je skvělé být mezi lidmi, každý z nás však potřebuje relaxaci doma, o samotě.

Další vychytávky pro nešťastné single

  • choďte do sauny - detoxikujete nejen tělo, ale i mysl
  • cvičte jógu - napojíte se na svou duši a to vás vrátí zpět do rovnováhy
  • smějte se - choďte do kina, čtěte si vtipy, cokoliv vás rozveselí je správně
  • konfrontujte se s realitou jiných - víte, jaké problémy řeší lidé s onemocněním rakoviny? Vaše problémy budou šmahem banalitou..
  • makejte na sobě s koučem - zajistěte si, že se vám tato situace nestane znovu!
  • dávejte si dvouleté vize - přemýšlejte nad budoucností, kde chcete být. Do minulosti již nehleďte!

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama